Jihočeši se opět museli obejít bez nemocného útočníka Lukáše Pecha, což je pro mužstvo naprosto klíčový hráč. Navíc ze stejného důvodu vypadl i další zkušený matador Tomáš Čachotský. Do hry tak šel znovu sportovní manažer Jiří Novotný, ale také jeho přibrzdily zdravotní problémy a ve druhé třetině předčasně zamířil do kabin. To už ale bylo o osudu zápasu stejně rozhodnuto…

Jihočeši totiž měli jen v samotném úvodu Valským gólovou šanci, pak už to ale s nimi šlo z kopce. Obrana doslova hořela, v útočné fázi byli hosté prakticky neškodní. Stav 5:1 po dvou třetinách, který nakonec zůstal až do konce, plně odpovídal tomu, co se na ledě odehrávalo.

„Podali jsme velmi špatný výkon, se kterými jsme neměli šanci uspět,“ uznal i trenér David Čermák. „Už v polovině zápasu bylo rozhodnuto, že body zůstanou doma,“ konstatoval.

Absence Pecha s Čachotským byla ve hře Motoru opravdu hodně znát. Prakticky se tak rozpadla první formace, kde zůstal osamocený v posledních zápasech velice produktivní kapitán Milan Gulaš. „Doufáme, že budou oba na páteční utkání s Kladnem v pořádku,“ přeje si Čermák.

Trenéři teď musí dát mužstvo dohromady, protože nedělní výkon by v pátek v mimořádně důležitém utkání stačit nemohl. „Budeme se snažit dobře potrénovat, abychom byli na pátek připraveni, protože to bude zápas o všechno,“ dobře si kouč uvědomuje.

Domácí asistent Vojtěch Šik pochopitelně neměl důvod k nějakých chmurám. „Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. V posledním zápase jsme měli problém ve hře v obranném pásmu a v zakládání útoku, což se nám podařilo zlepšit. Těší nás, že jsme takhle uspěli a tři body zůstaly doma,“ uvedl.