Po příchodu sportovního manažera Jiřího Novotného byla potvrzena i nová trenérská dvojice Ladislav Čihák – Jiří Hanzlík a klub oznámil i první pohyby v hráčském kádru. Ty se týkají jak odchodů některých hokejistů, tak prodloužení či podpisů smluv nových. Většina klíčových opor by měla v týmu působit i v nadcházející sezoně.

Jasno je v brankovišti. Všichni tři gólmani Motoru mají platné smlouvy i pro následující ročník. To se týká jak Dominika Hrachoviny, tak Jana Strmeně, který zůstává i přes zajímavé nabídky z jiných klubů, tak mladého Štěpána Malečka.

V obraně s jistotou končí tři hráči dosavadního kádru. Klíčový bek Kanaďan Stuart Percy dostal od Motoru vylepšenou nabídku nové smlouvy, ale rozhodl se zkusit štěstí jinde. Zájem o něj je v řadě předních extraligových klubů i třeba ve Švýcarsku. Pokračovat na jihu Čech nebude ani další zahraniční zadák Lotyš Kristofers Bindulis, jehož smlouva bude k poslednímu dubnu ukončena. Platný kontrakt pak doběhl zkušenému Petru Šenkeříkovi. Všem třem se sluší poděkovat za poctivé služby v Motoru, navždy budou zapsáni u bronzového úspěchu z roku 2022.

Platné smlouvy pro další ročník naopak běží Ondřeji Kachyňovi a dokonce na následující dvě i Janu Štencelovi. Motor ještě k tomu využil opce ve smlouvách Romana Vráblíka a Mikuláše Hovorky, kteří tak budou v týmu působit i v příštím ročníku. V obraně dojde k velkým změnám a chystají se příchody minimálně tří velmi zkušených beků.

Také v útočné vozbě dojde k obměně. Smlouvy doběhly zkušenému Tomáši Čachotskému (oslovil ho ale jiný extraligový klub Olomouc), Martinši Dzierkalsovi (nesplnil očekávání, se kterými přicházel), Václavu Karabáčkovi, Adamu Raškovi, Jakubu Strnadovi, Vojtěchu Tomečkovi a velezkušenému Michalu Vondrkovi, jenž se plánuje věnovat svým mimohokejovým aktivitám. I jim patří ze strany klubu poděkování za odvedené služby.

Platné smlouvy pro příští ročník naopak mají i nadále Zdeněk Doležal, Milan Gulaš, Martin Hanzl, Josef Koláček a Jakub Valský. Opci Motor uplatnil na talentovaného Tomáše Chlubnu. A s několika perspektivními hráči byly na následující sezonu uzavřeny smlouvy nové. Platí to o Filipu Přikrylovi, Matěji Tomanovi a Lukáši Vopelkovi.

A nakonec zpráva nejexponovanější. Novou smlouvu v Motoru totiž podepsal nejproduktivnější hráč týmu a nejlepší nahrávač celé extraligy Lukáš Pech. Ten svůj platný kontrakt na příští ročník ještě o rok prodloužil a v Českých Budějovicích tak bude hrát minimálně do konce sezony 2024-25.

I z výčtu odcházejících forvardů je zřejmé, že útočných posil nebude málo. Přijdou jak z týmů extraligových, tak zahraničních. Zároveň by měly dostat šanci i talentovaní hráči z českobudějovické akademie, což je další z dlouhodobých cílů Motoru. Na oznamování nových jmen se ale bude čekat do konce dubna, kdy vyprší všem hráčům smlouvu v jejich současných klubech.