Třikrát hosté na severu Čech vedli, třikrát dokázal houževnatý soupeř vyrovnat. Až na čtvrtý gól Lukáše Květoně už Kadaň odpovědět nedokázala a tři body, které v současné situaci v popředí tabulky mají cenu zlata, směřovaly pod Černou věž.

Motor měl výborný vstup do utkání a už ve třetí minutě šel po přesilovkové dělovce Zíba do vedení. „Začali jsme dobře a domácí jsme k ničemu nepouštěli. Byla škoda, že jsme těsně před koncem první třetiny udělali chybu a dostali gól při vlastní přesilovce. To soupeře zvedlo," připouští trenér Petr Rosol.

Ve druhé třetině dvakrát dokázali domácí bleskově zareagovat na vedoucí gól Motoru. „Ty vyrovnávací góly ale nepadaly úplně hned. Stává se to. O ten jeden gól jsme ale byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli," připomíná trenér Květoňův čtvrtý gól ve třetí třetině, který byl zároveň gólem vítězným.

Závěrečnou desetiminutovku hosté zvládli. „Kadaň ještě nějaké dvě šance měla," uznává Rosol. Domácí dokonce dali gól, ale ten padl už do posunuté branky. Dle trenéra však ta situace zdaleka nebyla tak horká. „Branka byla posunutá už nějakých pět vteřin a domácí hráč potom jenom naštvaně do puku plácl. To nebyla ani trochu dramatická situace," usměje se.

K vyrovnání nevedla ani závěrečná power play Kadaně. „Při hře bez brankáře se domácí už k ničemu vážnějšímu nedostali. Naopak Pepa Straka dal gól do prázdné branky. Bylo to však současně se závěrečným klaksonem, takže branka nebyla uznána," vrací se kouč k závěru utkání.

Na ledě soupeře vyhrál jeho tým za tři body po čtyřech zápasech. „Neměli jsme teď venku lehké soupeře," připomíná Rosol. „Z Kadaně se tři body často nevozí. Je to každopádně dobrý výsledek," zdůrazní.

Kadaň vsadila v utkání spíše na mladší a méně známé hráče. „Opory Račuk, Chlouba a Kůs už v Kadani nejsou, ale to nejsou delší dobu. V Kadani hrají především bývalí chomutovští junioři, kteří byli v posledních pěti letech třikrát mistry republiky. Nemají tak zvučná jména, ale jsou to šikovní hráči. Brusliví a technicky dobře vybavení."

Jeden z největších rivalů Motoru v boji o klíčovou druhou pozici pro play off Jihlava prohrála v Benátkách nad Jizerou 2:3 a ztrácí nyní už pět bodů. „Je to lepší, než kdyby vyhrála, ale pořád se ještě hraje o hodně bodů. Máme to však ve svých rukou. To je důležité," pochvaluje si.

V sobotu přijede na jih Čech třináctý Šumperk, který bojuje o prvoligovou záchranu. „Každý zápas začíná od stavu 0:0 a nikdo se nesmí podcenit. Musíme hrát tak, jako kdyby proti nás stálo Kladno nebo Slavia," apeluje Rosol na zodpovědný přístup svých svěřenců. „Se Šumperkem se určitě dá vyhrát. Ale je to tým, který dokázal vyhrát v Litoměřicích a v Havířově nastřílel pět gólů. Je to mužstvo, které má solidní útok, ale trochu hoří v obraně. Budeme se snažit toho využít, ale zároveň musíme být obezřetní dozadu. Soupeř má skutečně šikovné kluky, kteří dokáží dávat góly," upozorňuje trenér.

Velkou formu má především Tomáš Fořt, jenž dal v posledních dvou zápasech sedm gólů. „On hraje dobře od začátku sezonou. Znám ho velmi dobře. Hrával jsem s jeho tátou," připomíná Rosol bývalého cyklistického reprezentanta Radovana Fořta. „O tomto klukovi mám dobrý přehled," přikývne.

Co trenéra trápí, je marodka, která se stále nezmenšuje. Mimo hru jsou brankář Gába, obránci Mucha, Žovinec, Pýcha a útočníci Heřman, Rob a Prokeš. „Bohužel se nikdo z nich moc nepřibližuje návratu do hry," posteskne si.