Určitě jste si první dvě porážky na domácím ledě vyhodnotili. K čemu jste dospěli?
Z naší strany to byly rozdílné zápasy. V tom prvním se nám tolik nedařilo, přesto to bylo ještě v poslední třetině 1:1. Dostali jsme však naprosto zbytečný gól pouhých sedmnáct vteřin po našem vyrovnání. To byl rozhodující moment zápasu. Spolu s našimi nevyužitými přesilovkami.

Druhé utkání bylo z vašeho pohledu herně povedenější. Souhlasíte?
Určitě. Vstoupili jsme do něj důrazně a dali jsme soupeři najevo, že jsme přitvrdili a chceme zápas bezpodmínečně vyhrát. Devadesát vteřin před koncem jsme ho ale ztratili. Opět jsme nevyužili přesilovky pět na tři i čtyři na tři. Hlavně jsme ale měli zablokovat kladenské střely, když chyběly do konce už jenom dvě minuty. To se prostě musí. Už jsem počítal s tím, že zápas o gól vyhrajeme. To přiznávám. Zase rozhodly naše nevyužité přesilovky a jedna neuhlídaná střela. Oba to ale byly vyrovnané zápasy. Cítíme, že na Kladno herně máme, a potřebujeme doladit jenom tyhle věci, aby se nám nestávaly.

V prodloužení rozhodlo vaše vyloučení pro nedovolený počet hráčů na ledě. Nešlo tomuto pochybení na střídačce předejít?
Byla to chyba. Hráči se nedomluvili, kdo koho má střídat. Přitom to měli jasně určené. Několikrát se to teď stalo i v extraligovém play off. Hráči jsou v emocích a ve vypjatých chvílích se to stává. Stalo se, nejde to vrátit, ale musíme si na to hlavně dát pozor.

Co uděláte s vlastními přesilovkami, které se vám dost hrubě nedaří.
Přesilovky pořád řešíme a cvičíme. Je na hráčích, kteří jsou na ledě, aby tyto situace byli schopni odehrát. Trošku jsme v přesilovce pozměnili určité věci a věříme, že využitá početní výhoda může rozhodnout o našem vítězství. Jako se to teď podařilo Kladnu.

Obránce Jiří Kučný dostal od disciplinární komise třízápasový trest za zákrok, který zase až tak brutálně nevypadal. Co jste říkal tomuto rozhodnutí?
Je to přísný trest. V těchto věcech nemáme tak silný lobbing jako jiné kluby. S tím nic neuděláme.

Jak vnímáte roli kladenského majitele klubu Jaromíra Jágra, jenž naskočí sice vždy jen na úvodní vhazování a potom stráví celý zápas na střídačce? Nejen hráči soupeře, ale také třeba rozhodčí ho tak mají neustále v zádech.
Pro Kladno je to určitě dobré a posiluje to jeho pozici. Co si budeme povídat, Jarda Jágr svou přítomností působí na všechny. Na celý zápas…

Prohrávat 0:2 po dvou domácích zápasech je nepříjemné, to je zbytečné si nalhávat. Dají se na ledě soupeře očekávat jiné duely, než jste odehráli doma?
Každý zápas v play off je jiný. Většinou v nich nepadá moc gólů a rozdíl ve skóre bývá jednobrankový, maximálně dvougólový s tím, že druhý gól padá většinou do prázdné branky při power play. Bude to zase boj. To stoprocentně. Jedeme s trošku jinou taktikou. Kladno vede 2:0, a tím se dostává pod určitý tlak. Cestujeme s maximálním odhodláním a chceme uspět. Dáme do toho úplně všechno a věřím, že přivezeme dvě, nebo alespoň jedno vítězství. Sérii chceme vrátit domů.