Hosté mají nadále problémy se sestavou. Mimo hru zůstávají gólman Hrachovina a útočníci Gulaš, Novotný a nově také Hanzl. Do branky se tak opět postavil Strmeň a obránce Štich nastoupil podruhé v kariéře v útoku.

Od úvodních minut bylo na ledě cítit, že chemici potřebují body podstatně víc než jejich soupeř. Jihočechy nenakopla ani přesilovka hned v úvodu zápasu, kterou sehráli hodně mizerně.

Verva byla od začátku aktivnější. V jejich první početní výhodě pálil nebezpečně Zdráhal a Strmeň jeho střelu jen s vypětím všech sil vytěsnil mimo svou branku.

V 9. min. však už zakročit nemohl. Zygmunt vybojoval kotouč u mantinelu, předložil ho Svobodovi, jenž neměl problém umístit ho do odkryté klece – 1:0.

Litvínov zlobil dál. Sukelův nebezpečný pokus zlikvidoval Strmeň a Kolářova tečovaná střela od modré proskákala těsně vedle jeho klece. Motor toho v úvodním dějství moc nepředvedl a vyslal na domácí branku pouhé čtyři střely. V největší šanci se ocitl Abdul, ale sám před Godlou bekhendovou střelou litvínovského gólmana nepřekonal.

Nepovedené úvodní dějství zřejmě nenechalo trenéry Motoru chladnými, protože do druhé části vstoupili jejich svěřenci jako vyměnění. Nejprve přežili díky Strmeňovi Sukelovu tutovku, ale pak soupeře pořádně zmáčkli. V přesilovce nejprve čerstvý otec Percy nastřelil tyč a poté už po Abdulově přihrávce vyrovnal.

Hosté řádili dál. Holec nastřelil tyč a nájezd dvojice Pech – Vondrka doslova volal po gólu. Jenže v polovině zápasu přišel faul Vráblíka, Zdráhal behkendovou kličkou překonal hostujícího gólmana a rázem bylo po tlaku – 2:1.

O chvilku později si Strmeň vybral snad první slabší chvilku v sezoně, když mu mezi betony prolétla nenápadná střela Strejčka od modré a Litvínov vedl už o dva góly.

Naštěstí ještě ve druhé třetině vrátil hosty do zápasu gólem na 3:2 Pech a rozjásal skupinku českobudějovických fanoušků.

Také do závěrečné části vstoupil Motor mohutným náporem a Bindulis po obrovském závaru před Godlovou brankou propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:3.

Hosté byli ve třetí třetině jasně lepší a také zápas zaslouženě otočili. V početné výhodě sehráli báječnou kombinaci, Pech našel Abdula, ten vyzval Percyho, jenž svým druhým gólem v utkání nasměroval svůj tým ke třem bodům.

Jihočeši byli na koni a svůj nejtěsnější náskok bezpečně kontrolovali. Pojišťovací pátý gól měl na hokejce Valský, když objel Godlovu branku, ale kotouč nasměroval jen do tyče odkryté branky.

Až v závěru Verva přitlačila v power play, ale obětavě domácí Motor už cenné tři body nepustil.

Branky a nahrávky: 9. Př. Svoboda (Zygmunt), 30. P. Zdráhal (Estephan), 35. Strejček (V. Hübl, Chalupa) – 24. Percy (Abdul, Pech), 36. Pech, 42. Bindulis (Vondrka, 48. Percy (Abdul, Pech). Vyloučení: 3:3, využití: 1:2. Rozhodčí: Micka, Hradil – Lederer, Gerát. Diváci: 1000 (omezený počet).

Litvínov: Gogla – Irving, D. Kolář, Stříteský, Demel, Strejček, Hrbas, Zeman – Zdráhal, Estephan, A. Kudrna – Jarůšek, Sukel, P. Straka – Fronk, V. Hübl, Chalupa – Př. Svoboda, Gerhát, Zygmunt. Trenéři Vl. Růžička a V. Sýkora.

Motor: Strmeň – Piskáček, Percy, Bindulis, Šenkeřík, Vráblík, Štrencel, Bučko – Valský, Pech, D. Voženílek – Karabáček, Holec, M. Beránek – Chlubna, Koláček, Vondrka – Abdul, J. Ondráček, Štich. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Jaroslav Modrý (trenér Motoru): "Od začátku jsme tahali za kratší konec, ale dvakrát jsme si pomohli v přesilovce, což zápas rozhodlo. Vyhráli jsme sice po šesté v řadě, ale zůstáváme na zemi a jdeme zápas od zápasu. Mužstvo prokazuje velkou psychickou sílu, když dokáže potáčet zápasy. Stuart Percy tmelí naše obránce a vnáší do jejich hry klid. V přesilovkách je platný, dva góly si zasloužil."

Lukáš Pech (útočník Motoru): "V první třetině jsme tahali nohy a soupeř byl lepší. Ve druhé jsme se zlepšili, měli jsme šance a mohli jsem jít do vedení. Ve třetí části se domácí asi trochu báli o výsledek a podařilo se nám zápas otočit."