Oproti letošní zápasové premiéře s Kladnem domácí trenér Radek Bělohlav pořádně zamíchal se sestavou a šanci dostali zase další hráči kádru. Kvůli zdravotním problémům zůstává stále mimo hru kapitán Aleš Kotalík. V jeho funkci ho zastoupil další zkušený odchovanec od Vajgaru Petr Šachl. Dle očekávání byla také podstatně menší návštěva. Početný kotel nejvěrnějších příznivců však své mužstvo poctivě povzbuzoval po celý zápas a často se přidávali i ostatní.

Proti účastníkovi druhé nejvyšší ruské soutěže nezačali domácí vůbec špatně. Byli aktivnější a gólman Jevdokimov se měl co ohánět. Poradil si ale i s těžkými střelami Ondřeje a Makovského. Co nedokázali Bělohlavovi svěřenci, to se povedlo na druhé straně ruským hokejistům. V přesilovce Rusů pět na tři zkušený obránce Novák nedokázal vyhodit kotouč, Volginovu střelu ještě Kůdela vyrazil, ale Feaktsistau dorážel už do prázdné branky.

Vyrovnat se Motoru podařilo rovněž v početní výhodě, když kotouč do sítě Krasnojarsku usměrnil Ferebauer. Jenže radost divákům nevydržela ani minutu. Další hrubici v defenzivě vyrobil tentokrát Makovský a Jerdakov vrátil soupeři hodně lacino vedení dokonce ve vlastním oslabení.

Po změně stran domácí usilovali o vyrovnání, snaha jim v žádném případě nešla upřít. V jejich hře ale bylo až moc velké množství nepřesností. Což bylo pochopitelné, vždyť hráli svůj teprve druhý zápas…

Dobrou možnost skórovat měla nová posila z Berouna Mavrojanidis, ale ani on na výborného Jevdokimova nevyzrál. Ve druhé třetině tak skórovali pouze hosté. Nejprve prostřelil Kůdelu podruhé v zápase Jerdakov, náhradníka Bláhu, který naskočil v polovině zápasu, pak poprvé překonal přesnou střelou pod horní tyč Dudarev.

Zatímco domácí celek se v koncovce hodně trápil, pět minut před koncem uzavřel skóre hostující Pasenko.

Branky a nahrávky: 17. Ferebauer (Třetina) – 14. Feaktsistau (Volgin), 17. Jerdakov, 30. Jerdakov, 36. Dudarev (Rachinskij, Volgin), 55. Pasenko (Peremikin).

Vyloučení 7:9, využití 1:1, v oslabení 0:2. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Trégl, Mertl. Diváci: 1850.

Motor: Kůdela (31. Bláha) – Moravec, Pavlíček, Novák, Jáchym, Prokop, Kříž, Makovský, Semrád – Ondřej, Vaniš, Mrázek – Mavrojanidis, Šachl, Marek – E. Turek, Třetina, Ferebauer Kotrla, Švec, Šperger. Trenéři Bělohlav