Chvíli před tím spálil dosud největší šanci zápasu českobudějovický Kotalík, když před brankou nedokázal zkrotit poskakující puk.

Další vynikající zákrok si Kůdela připsal na startu druhé třetiny, kdy ve 24. min vychytal Špačka. Brankář Motoru svůj tým držel i nadále. V polovině zápasu zneškodnil už druhé trestné střílení soupeře. Po hákování Kotalíka se na něj rozjel Dlouhý, jehož pokus dokázal vytěsnit vyrážečkou. Ve 36. min. pak domácí Pyrochta nahodil puk před gólmana, nejdříve jej tečoval Skořepa, až se dostal k Jonákovi, který branku netrefil.

Ve třetí třetině se připomněl hostující Skuhravý, když ve 48. min. mířil nad břevno domácí branky. Jen o chvíli později pak ten samý hráč trefil Melicharčíka do masky, od které se puk odrazil do spojnice břevna a tyče jeho branky. Melka se pak dostal sám před brankáře Benátek, ale puk mu na poslední chvíli utekl. Do konce základní hrací doby nebyl ani nikdo další ze střelců úspěšnější a utkání tak dospělo do prodloužení. Protože ani v něm se nikdo neprosadil, následovaly samostatné nájezdy. Za Motor se postupně rozjeli Kotalík, Posmyk a Melka. Nikdo z nich však úspěšný nebyl, Melicherčík všechny jejich pokusy zneškodnil. A protože třetí sérii úspěšným pokusem zakončil domácí Pabiška, Benátky získaly proti Jihočechům bod navíc.

Svěřenci kouče Radka Bělohlava další utkání hrají v sobotu. Motor doma hostí od 17 hodin Most.

První hokejová liga: Benátky nad Jizerou – HC Motor České Budějovice 1:0 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branka a nahrávky: 65. Pabiška (sam. nájezd).

Vyloučení: 8:8, využití 0:0. Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Zídek. Diváci: 237.

Motor: Kůdela – Posmyk, Kříž, J. Novák, Prokop, Chmelíř, Vráblík, Moravec – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Kotalík, Melka, Vaniš – Ferebauer, Skuhravý, Třetina – Přibyl, E. Turek, Mavrojanidis. Trenéři Bělohlav a Jágr.