První třetina příliš velkých šancí ani vzruchu nenabídla. Hosté hráli třikrát v oslabení, Liberec toho však nedokázal využít. Výjimkou byla dorážka Vlacha či Bulířova teč, ale Hrachovina byl pokaždé na místě. Nebezpečnější směrem dopředu byli Jihočeši, ale skóre se neměnilo po akci Kondelíka v oslabení, střele Valského nebo přečíslení 3 na 1, které nevyřešil dobře Simon.

Hosté vstoupili výrazně aktivněji do druhé dějství. Ve 24. minut pálil Gulaš, o dvě minuty později se v nadějné pozici ocitl Koláček, ale liberecký brankář D. Král byl na místě.

Brzy však uhodilo na druhé straně a tři minuty na přelomu utkání se budějovickému celku staly osudné. V 30. minutě po další nevyužité přesilovce domácí zachytili špatnou rozehrávku Motoru a Flynn střelou nad lapačku poslal Bílé Tygry do vedení. O 34 vteřin později se Liberec radoval podruhé, když po vyhraném vhazování Filippiho prostřelil Hrachovinu Rychlovský.

Trenér Čihák reagoval oddechovým časem, po němž přišla dorážka Beránka, ale v 32. minutě další minelu Budějovic potrestal A. Najman – 3:0. Emoce ještě rozvířily zákroky na domácího Rychlovského a hostujícího Ordoše, po nichž se do bitky pustili Budík s Kondelíkem a Vlach se Štichem, jenž nadávkem vyfasoval trest do konce utkání.

Motor se v závěrečné části snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale snížení Tomana v 58. minutě přišlo pozdě. Hosté v závěru sáhli ke hře bez brankáře, ale z hole Vlacha inkasovali počtvrté.

Do konce tohoto týdne čekají Jihočechy ještě dva zápasy. V pátek 5. ledna se představí na ledě trápící se Mladé Boleslavi, která se krčí na poslední příčce extraligové tabulky, v neděli se Motor střetne podruhé v tomto týdnu s Libercem, tentokrát ale v domácím prostředí. Začátek zápasu bude v Budvar aréně v 17 hodin.

Bílí Tygři Liberec – Banes Motor České Budějovice 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Flynn (Bulíř), 30. Rychlovský (Filippi), 32. A. Najman, 59. Vlach (Šír) – 58. Toman (Chlubna, M. Beránek). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Kajínek, Bohuněk. Vyloučení: 1:5, navíc Vlach, Budík (oba Lib) 5 min, Kondelík 2+5 min., Štich (oba ČB) 5+5min. + do konce. Střely na branku: 20:42. Diváci: 3506.
Liberec: D. Král – Ivan, Melancon, McCoshen, Budík, Derner, Knot, A. Král – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner, Bulíř, Klíma – Vlach, Šír, Pekař. Trenér: Pešán
Motor ČB: Hrachovina – Gulaši, Hovorka, Štencel, Kachyňa, Pýcha, Vráblík, Štich – Kubík, Kondelík, Ordoš – M. Beránek, Harris, Gulaš – D. Simon, F. Přikryl, Valský – Chlubna, Toman, Koláček. Trenér: Čihák a Hanzlík.