Motor poprvé v sezoně bodoval s Kadaní, z jejího ledu veze dva body

Kadaň - Českobudějovický Motor uspěl ve 32. kole první ligy, když na samostatné nájezdy vyhrál v Kadani 5:4. V dalším kole hostí ve středu Most (17.30)

7.12.2014

Josef StrakaFoto: Deník/ Jan Škrle

Aktivněji vstoupili do utkání domácí, ale byli to Jihočeši, kteří odcházeli do kabin po první třetině spokojenější. V 16. minutě totiž poslal Rosolův tým do vedení Pajič a o tři minuty později po návratu z trestné lavice přidal druhou trefu Heřman.

Kadaň však ve druhé periodě srovnala krok. Domácí během dvou minut vyrovnali, když se nejprve trefil v přesilovce Chlouba a o chvilku později skóroval Sikora. Severočeši obrat dokonali v úvodu třetí třetiny, kdy byl v úniku faulován Kůs a následné trestné střílení přetavil ve třetí branku. Nicméně Motor měl připravenou rychlou odpověď. O dvě minuty později vyrovnal přesnou ranou Vráblík.

Domácí se naposledy dostali do vedení v 55. minutě, kdy se z předbrankového prostoru trefil Šagát. O dvacet vteřin později však přetahovaná pokračovala. Zafungovala osvědčená spolupráce Straka-Nouza a druhý jmenovaný poslal duel do prodloužení, protože domácí Račuk v závěru trefil jen tyč.

V prodloužení branka nepadla, Jihočeši ubránili dvě oslabení. Musely tak tozhodnout nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Josef Straka, který rozhodl o bodu navíc pro svůj tým.

Branky a nahrávky: 33. Chlouba (Trefný, Ton), 35. Sikora (Šagát, Račuk), 42. Kůs (TS), 55. Šagát – 16. Pajič (Kuchejda, Švihálek), 19. Heřman (Pajič, Kuchejda), 44. Vráblík (Straka, Nouza), 56. Nouza (Straka), rozh. náj. Straka. Rozhodčí: Hrubý – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 350.

Sestava Motoru: Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš - Přibyl. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Autor: Pavel Kortus

7.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Vážná nehoda na silnici I/20 u Semic.

U Semic se stala vážná nehoda. Čelně se střetla dvě auta

Svědci mohou policii pomoci

Policie vyzývá řidiče nákladního vozidla a svědky o pomoc

Dasný - Policisté z Dopravního inspektorátu policie České republiky v Českých Budějovicích prosí veřejnost o pomoc.

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

České Budějovice – Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.

Motor v Havířově neuspěl, v domácí brance zářil host z jihu Čech Ondřej Bláha

Havířov – V 16. kole první WSM ligy prohráli hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Havířově 1:4. Další zápas odehrají ve středu doma proti Benátkám nad Jizerou (17).