V jednatřiceti letech je v ideálním hokejovém věku a pokud už v posledních pěti sezonách vypomáhal některým celkům z 1. ligy, sbíral průměrně bod na utkání. V Motoru stráví minimálně následující sezonu.

Naopak v týmu končí gólman Petr Kváča. Složení brankářského týmu Motoru nebylo po konci sezony jisté, protože Třinec mohl do konce května uplatnit opci na odkoupení hráčských práv právě na Kváču. Mistrovský celek se tak rozhodl učinit a Kváča se stěhuje do slezského klubu. Motor má za něj vyhlédnutou adekvátní náhradu a s těmito gólmany jedná..

Kváča debutoval v českobudějovickém dresu už v osmnácti letech. Nakonec se jeho číslo odchytaných zápasů s =M= na prsou zastavilo na čísle 122 s celkovou dvaadevadesáti procentní úspěšností a dvaceti vychytanými čistými konty. Za čtyři roky strávené v Motoru pod trenérem brankářů Stanislavem Hrubcem udělal velký výkonnostní pokrok a kromě výborných výkonů vytvořil v uplynulé sezoně společně s Janem Strmeněm nový klubový rekord v počtu minut bez obdržené branky, když oba brankáři v play off nepustili puk za svá záda těžko uvěřitelných 250 minut.