Hosté sehráli v Ostravar aréně slušnou první část hry, kterou vyhráli dvěma góly Lukáše Pecha. Ale zároveň nešlo nevidět, že aktivita byla výrazně na vítkovických hokejkách. „Prvních deset minut z naší strany nebylo úplně ideálních, ale pak jsme si vytvořili šance a dokázali jsme je proměnit. První třetinu jsme 2:0 vyhráli, což byl dobrý vstup do utkání,“ vrací se k zápasu asistent trenéra Motoru Roman Fousek.

Z hlediska výsledku to byl dobrý vstup do utkání, ale herně měli pořád navrch domácí a také se jim podařilo zápas otočit. „Doplatili jsme na větší počet vyloučení,“ konstatoval Fousek. „V přesilovkách soupeř rozhodl.“

Domácí si pro vítězství šli s větší vervou a vyhráli zaslouženě. To je nezpochybnitelný fakt. Vypovídá o tom i poměr střel na branku 40:23. „Vítkovice takhle hrají. Mají důrazný tým, silný v osobních soubojích. Je to kvalitní soupeř, proti kterému se těžko hraje. Přesto jsme v utkání měli spoustu dobrých věcí, ale bohužel jsme se nechali vylučovat a přesilovky rozhodly,“ míní.

Lukáš Pech dal ve Vítkovicích první dva góly Motoru.
Vedení o dva góly nestačilo, Motor se bohužel vrací z Vítkovic s prázdnou...

Fakticky dali domácí v početní výhodě jen jeden gól, ale ten druhý přidali vteřinu po návratu vyloučeného Novotného z trestné lavice.

Přesto mohli Jihočeši dotáhnout zápas alespoň do prodloužení. Při power play vychytal gólman Stezka tutovku Novotného a hned z protiútoku pečetil do prázdné branky Lakatoš na konečných 4:2. „Je to škoda. Určitě jsme zápas mohli dotáhnout do prodloužení. Měli jsme dvě dobré šance, ale bohužel jsme je neproměnili a pak jsme inkasovali do prázdné branky,“ jen si Fousek posteskne.

Každopádně se jedná o třetí porážku v řadě. „I když jsme prohráli, tak jsme určitě nějak nepropadli. Bohužel jsme však tato utkání nedokázali dotáhnout k bodovému zisku,“ pokrčí rameny.

Mužstvo by potřebovalo znovu nastartovat. „Určitě nemáme body, které jsme chtěli mít. To je jasné. Ale zároveň není důvod k nějaké panice. Je potřeba potrénovat, dát se dohromady a jít do dalšího zápasu s čistou hlavou,“ zdůrazní asistent.

Lukáš Pech podporuje očkování.
V této době nevidím jiné východisko, než se očkovat, tvrdí útočník Lukáš Pech

Je třeba také zabránit propadu našlapaným středem tabulky. „Víme, že je tabulka vyrovnaná. Chceme se ale koncentrovat na naše výkony a budeme se snažit vyhrát každé nejbližší utkání.“

V nadcházejících zápasech trenéři mohou počítat se zkušeným Jiřím Novotným. „Splnil si své pracovní povinnosti ve Švýcarsku a je nám k dispozici. Vrátil se a týmu strašně pomáhá. Nejen na ledě. Je to zkušený borec,“ chválí asistent.

Do hry se po delší době vrátili také uzdravení Štencl a Venkrbec. Naopak hostování skončilo Šoustalovi, jenž se vrátil do Komety. „Uzdravili se nám hráči, tak se po dohodě s Kometou vrátil zpátky,“ přikyvuje Fousek.