Do hostující sestavy se vrátili uzdravení zámořští borci obránce Fillman a a útočník Bradley, do branky se po jednozápasové pauze vrátil Kváča. V domácí sestavě dle očekávání nefigurovali hvězdní útočníci Jágr ani Plekanec.

Utkání mělo slavnostní úvod. Kladenský hokej si připomíná šedesáté výročí od svého prvního titulu v roce 1959 a před úvodním vhazováním byli oceněni členové tehdejšího mistrovského celku.  

Samotný zápas začali hosté svižně, aktivně a soupeře přehrávali. Uhodit ale mohlo paradoxně na druhé straně. Rytíři při vlastním oslabení ulétli do přečíslení dva na jednoho, exbudějovický Vampola však naštěstí nedokázal kotouč usměrnit za Kváčova záda.

Jenže karta se začala obracet a horké chvilky prožíval Motor. A pořádně horké. Nejprve Kváča dvakrát doslova vychytal ve vyložené pozici Nashe, třetí dorážku nasměroval kanadský bek do tyče. Poté zachránila hostující obrana po obrovském závaru až na brankové čáře a Zajícovu střelu vytlačil výborný Kváča na břevno. Tlak to byl místy až drtivý, Motor byl jako pod parním válcem, obrana hostí však i s patřičnou dávkou štěstí odolávala. A hlavně díky Kváčovi, jenž elegantně zlikvidoval i Strnadův průnik.

Jenže pouhých 24 vteřin před koncem nahodil kotouč Kutlák, Bradley šikovně tečoval a Motor vedl. I když byl poměr střel na branku po první třetině 21:7.

Produktivita hostí ale byla obdivuhodná. Krátce po změně stran našel Endál přesnou přihrávkou Kutláka a hostující kapitán už neměl problém přidat druhý gól. Ani ne po minutě se poprvé dočkali také Rytíři. Keharovo nahození tečoval nechytatelně do Kváčova protipohybu Kružík a bylo to 1:2.

Navrch však měli stále Středočeši, Strnad ještě v přesilovce v dobré možnosti ztroskotal na pozorném Kváčovi. Ve 36. min. se ale protáhl do útočné třetiny domácí Jelínek a bekhendem našel skulinu u Kváčovy tyče – 2:2.    

Navrch mělo Kladno i v závěrečném dějství a v jeho polovině zápas dvěma slepenými góly definitivně zlomilo na svou stranu. Nejprve přistálo v horním růžku Kváčovy klece přesilovkové nahození Zelingra od modré a půlminuty po něm Zikmund bekhendem zasunul kotouč pod Kváčův beton.  

Tím bylo bohužel po zápase. Kladno bylo lepší a zápas bezpečně dovedlo do vítězného konce. Nic na tom nemohla změnit ani hodně rozpačitá závěrečná power play Motoru.   

Branky a nahrávky: 25. Kružík (Kehar, Redlich), 36. Š. Jelínek (Lakos), 51. Zelingr, 51. Zikmund (Š. Jelínek) - 20. Bradley (Kutlák), 24. Kutlák (Endál, M. Novák). Vyloučení: 6:10, využití: 1:0. Rozhodčí: Wagner, Kostourek - Votrubec, Ševic. Diváci: 4352.

ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený, od 48. navíc M. Jandus – Endál, Gilbert, M. Novák – Zd. Doležal, Bradley, Karabáček – Babka, R. Přikryl. Heřman – P. Novák, Dančišin, Beránek. Trenéři Prospal a Totter.  

Hlasy trenérů - David Čermák (Kladno): "Odehráli jsme dobrý zápas. V první třetině jsme neproměnili šance a pustili jsme soupeře do vedení. Potom se nám podařilo vstřelit góly a zápas jsme otočili."

Václav Prospal (Motor): "Vyhrál lepší. Nehráli jsme dobře a nezasloužili jsme si vyhrát. Nemůžeme si na nic stěžovat. Výsledek odpovídá průběhu zápasu."