Jihočeši naprosto elegantně zvládli sobotní zápas v Mostu, kde vyhráli přesvědčivě 7:2. Spokojen byl tentokrát i náročný trenér Petr Rosol. „Vysoká výhra samozřejmě potěšila. Navíc byl dobrý i herní projev a padaly hezké góly. Spokojenost byla. Ale já jsem takový typ, že hledám i na vyhraném utkání negativa a zase na prohraném pozitiva. Všechno pochopitelně nebylo ideální, ale byl to z naší strany dobrý zápas," přikývne.

Jediná drobná komplikace přišla na severu Čech za stavu 5:0 pro hosty, kdy domácí dvěma góly snížili a českobudějovická střídačka si brala oddechový čas. „Chtěli jsme kluky hlavně uklidnit, aby nebláznili. Podvědomě si za takového stavu každý chtěl dát gól, takže to bylo skutečně jen takové zklidnění. Zápas jsme měli pod kontrolou."

Výhra přišla pro Motor v pravý čas, protože předcházející zápasy mu nevycházely úplně ideálně a prvoligová tabulka se pomalu začíná trhat. „Doma jsme prohráli s Třebíčí i s Kadaní hlavně tím, že jsme po našem gólu hned velmi rychle inkasovali. To na nás hrozně psychicky padlo. Pokud bychom to chvilku podrželi a dali třeba další gól, tak bychom dostali pod tlak soupeře. Bylo cítit na atmosféře i v hledišti, že na všechny padne trochu deka. Stává se nám to často a musíme na tom zapracovat," zdůrazní Rosol. „Neřekl bych, že jsme ty zápasy odehráli úplně špatně, i když poslední třetina s Kadaní, to byl skutečně zmar," přizná.

V Mostu nastoupil v brance Jihočechů Hynek Kůdela, jenž nahradil Ondřeje Bláhu, a vedl si dobře. „Ondra už si potřeboval orazit, proto jsme po dohodě s Edou Turkem postavili Hynka. Chytal dobře a bude chytat i proti Benátkám," potvrdil Rosol obsazení postu gólmana i pro dnešní duel.

Benátky jsou podle trenéra hodně nevyzpytatelný soupeř. „Mají poměrně velkou marodku, tak uvidíme, v jakém přijedou sloužení. Záleží také na tom, kdo jim přijede na výpomoc z Liberce," říká.

Jihočechům se pomalu, ale přece jen začíná vyprazdňovat marodka. Mimo hru jsou  obránci Parýzek se Žovincem a útočníci Marek, Bárta a Přibyl. „Začneme určitě na čtyři útoky," ujistí trenér Rosol.