Jihočeši mají obrovské problémy se sestavou. Navíc jim po pátečním duelu ještě vypadl zraněný útočník Švihálek a hned v první třetině odstoupil po faulu slávistů i Chovan. V útočné vozbě tak znovu musel nastoupit obránce Žovinec a na křídlo třetího útoku se postavil další z juniorů Sloboda.

Oslabení hosté bojovali, ale od začátku měl navrch spíše soupeř. Začalo se ve svižném tempu, ale větší šance měli sešívaní. Po skryté střele Tuominena už zvedali ruce nad hlavu, kotouč však jen cinkl o horní tyčku.

Branková konstrukce byla podruhé v akci při druhé početní výhodě slávistů, kdy Hraškova rána od modré skončila na pravé tyči Bláhovy svatyně. Pak hráli přesilovku i Jihočeši a v ní se poprvé měnilo skóre. Slávisté získali po buly v obranném pásmu kotouč a Tomáš Jiránek jej dovezl až do útočné třetiny. Zde se pokusil domácí útočník o střelu, která mu nesedla, ale puk se k němu odrazil tak šťastně, že se domácí útočník dostal do ideální pozice, ze které otevřel gólový účet zápasu.

Ve druhé třetině dostali hosté možnost hrát pětiminutovou přesilovku. Bohužel v jejich podání to však byla naprostá marnost prakticky bez střely… Motor poté s trochou štěstí přežil sólo Robinsona a oslabení při vyloučení Žálčíka. Jenže krátce před druhou sirénou vypálil v další početní výhodě od modré Knot a Slavia vedla už 2:0.

V závěrečné třetině mohl Jihočechy vrátit do zápasu Nouza, sám před výborným Hylákem však neuspěl. Hosté dřeli, snaha jim rozhodně nešla upřít, ale na zvrat v utkání už to nebylo. Slavia si dvougólové vedení zkušeně hlídala. Necelou minutu před koncem zkusila hostující střídačka power play, v ní se ale Motor nedostal ani do vážnější šance, a tak se Slavií prohrál i počtvrté.

Branky a nahrávky: 17. Jiránek, 39. Knot (Čermák, Jiránek). Vyloučení: 6:11 (navíc dom. M. Hruška 5 + do konce), využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Petružálek, Schmejkal – Kotlík, Zídek. Diváci: 4000 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:0.
ČEZ Motor: Bláha – Suchánek, Kolmann, Mucha, Zíb, Bohunický, Vráblík – Nouza, Jos. Straka, Chovan – Žálčík, Babka, Žovinec – Sloboda, Mikyska, Točík - L. Marek, Prokeš, Panáček. Trenéři Bělohlav a Štrba.