Z hostující sestavy vypadl zraněný útočník Valský, ale jinak chybí už jen dlouhodobý marod Toman. Jenže zatímco Východočeši jsou v naprosté pohodě na druhé příčce tabulky, hostím se v poslední době zrovna moc nevede. A na ledě to bylo hlavně v úvodu zápasu znát.

V úvodní pětiminutovce Hrachovina v brance Motoru vychytal dvě velké možnosti soupeře, ale poté už tlaku domácího celku ani on neodolal. Jankovu střelu vyrazil přímo na hůl Jergla, jenž neměl sebemenší problém napálit ho do odkryté klece.

To byla voda na hradecký mlýn a českobudějovickému týmu zrovna moc nepomohla ani zpackaná čtyřminutová přesilovka při vyloučení Kellyho Klímy. Mountfield měl jednoznačně navrch, ve hře dopředu to byl ze strany hostí naprostý zmar.

Minutu před první sirénou navíc ulétl váhajícím bekům Motoru Lamper a bekhendovým blafákem neomylně zvýšil na dvougólový rozdíl. Hosté nakonec mohli být rádi, že po první třetině svítil na multifunkční kostce, která dříve několik let zdobila českobudějovickou Budvar arénu, stav pouze 2:0. Na střely na branku totiž vyhráli domácí úvodní dějství přesvědčivě 13:5.

Po změně stran se obraz hry přece jen změnil. Na ledě už nebylo jen jedno mužstvo, i když Hrachovina si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Hosté přežili i další přesilovku soupeře a především díky svému pozornému gólmanovi zůstávali nadále ve hře.

Ale stačila necelá minuta a najednou bylo všechno úplně jinak. Nejprve 34. min. rozfoukal jiskřičku naděje Novotný, jenž se nejlépe zorientoval před finským gólmanem Kiviahem a pohotově zasunul do sítě odražený kotouč. Chvilku poté se po Pechově přihrávce trefil bombou z první mezi betony domácího brankáře kapitán Gulaš a najednou bylo vyrovnáno.

Ve třetí třetině už byla k vidění zcela vyrovnaná partie. Oba týmy hrály přece jen opatrněji s důrazem na zabezpečenou defenzivu a logickým vyústěním vývoje zápasu byla remíza v řádné hrací době.

Prodloužení bylo dramatické se šancemi na obou stranách, nakonec ho rozhodl ve prospěch domácích přesnou střelou Lev.

Branky a nahrávky: 5. Jergl (Perret, Jank), 19. Lamper (R. Pilař), 64. Lev (Jergl, Blain) – 34. J. Novotný (Holec, Piskáček), 35. Gulaš (Pech, Vráblík). Vyloučení: 3:4, využití: 0:0. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Hynek, Gerát. Diváci: 1000 (omezená kapacita). Třetiny: 2:0,, 0:2, 0:0 – 1:0.

Hradec: Kiviaho – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Jank – Oksanen, Lev, Smoleňák – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, Orsava – Lamper, Koukal, R. Pilař. Trenéři T. Martinec a Čihák.

Motor: Hrachovina – Percy, Štich, Piskáček, Šenkeřík, Vráblík, Bindulis, Štencel – J. Ondráček, D. Voženílek, Vondrka – Gulaš, Pech, Holec – J, Novotný, M. Hanzl, Abdul – Karabáček, Venkrbec, M. Beránek. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.