Tentokrát se bude vzpomínat na událost nejvýznamnější. V sobotu to bude přesně 70 let od chvíle, kdy se hokejovým mistrem naší země stal poprvé mimopražský klub. Poetický AC Stadion České Budějovice se musel sice přejmenovat na zhůvěřilý komunistický název Závodní sokolská jednota Sdružené komunální podniky Jihočeského národního výboru České Budějovice, ale to klubu nezabránilo v tom, aby v posledním utkání porazil doma 5:3 Sokol NV Bratislava (pozdější Slovan) a mohlo se slavit.

Jenže budovatelská padesátá léta se vyznačovala, kromě násilných změn názvů, i dalším diletantismem. „Nemáme tak jediný fotografický důkaz tohoto přelomového českobudějovického úspěchu. To na něm ale samozřejmě nic nemění a v úterý se tak Motor proti Spartě představí v dobových dresech bez reklam,“ informuje marketingový ředitel klubu Tomáš Kučera.

Až před několika lety se podařilo klubu získat jednu naprosto unikátní fotografii z mistrovské sezony 1950-51, kde Jihočeši oblékají pruhované dresy. „Ty jsme připomínali při výročním utkání k devadesáti letům klubu. Ale kmenovými dresy mistrovského SKP České Budějovice byly zejména ty černo-oranžové, které vidíte na dobové kolorované fotografii. A právě v těch se v úterý představí naši současní hráči proti Spartě Praha. Je třeba poděkovat všem partnerům, kteří nám umožnili odehrát toto utkání bez reklam na dresech. Velice si vážíme jejich úcty ke klubové historii,“ vzkazuje Kučera.