Jihočeši i nadále postrádají zraněného obránce Vráblíka a nově také mladého útočníka Luboše Roba. Nastoupili ale plzeňští pendlové Boháč s Pitulem a poprvé letošní sezoně také českobudějovický veterán Zdeněk Šperger. Hosty přivedl jako trenér bratr domácího obránce Petr Novák a v útoku nastoupil jihočeský odchovanec Jakub Marek.

Tým Radka Bělohlava potřebuje bodovat a do utkání také vstoupil s patřičnou vervou. I díky sérii přesilovek soupeře od úvodních minut zmáčkl a jednu z početních výhod dokázal využít. Zkušený debutant Šperger (působil velice hokejovým dojmem) našel zpoza branky Vaniše a ten prostřelil Šimbocha v brance soupeře.

Krátce před první sirénou předvedl akci pro hokejové labužníky kapitán Kotalík, když elegantně zavezl kotouč do útočné třetiny a předložil ho obránci Chmelířovi, jenž snad ani nemohl prázdnou branku netrefit.

V podobném duchu se nesla i třetina druhá. Hrálo se podle budějovických not a třetí gól visel ve vzduchu. Ale stačilo vyloučení Melky a Hrdel v přesilovce snížil.

Jenže Motor byl včera naladěný na vítěznou vlnu. Hned po dvou minutách totiž Pitule brilantní přihrávkou našel Šachla a ten neměl problém zajistit svému týmu opět dvoubrankový náskok. A to ještě Šimboch vychytal tutovky Melky a Skuhravého a Kuchejda nastřelil tyč.

Ve třetí třetině domácí celek kontroloval dvoubrankové vedení. Šest minut před koncem sice v avizované výhodě Stromko snížil. Naděje hostí však v závěru definitivně zmrazily přesný bekhend Skuhravého, dorážka Ondřeje a nahození Chmelíře.

Branky a nahrávky: 10. Vaniš (Šperger), 19. Chmelíř (Kotalík, Moravec), 30. Šachl (Pitule), 57. Skuhravý, 57. Ondřej (Kuchejda, Šachl), 58. Chmelíř (Melka) – 28. Hrdel (Marek), 54. Stromko (Kubica).

Vyloučení 4:5, využití 0:1.

Rozhodčí: Blecha – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 3577.

Motor: Halmoši – J. Novák, Kříž, Posmyk, Moravec, Prokop, Boháč, Chmelíř – Kotalík, Melka, Skuhravý – Pitule, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Vaniš, Šperger – Ondřej, Třetina. Trenéři Bělohlav a Jágr.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): "První třetina byla z naší střely dobrá a hosty jsme do ničeho nepustili. Ve druhé jsme si také vytvořili tlak, ale náš výkon už nebyl takový, jako v první části. V závěrečné třetinu jsme zvládli a na konci nám to tam napadalo. Jsme moc rádi za tři body."

Petr Novák (Beroun): "Nevstoupili jsme do zápasu dobře a nechali jsme se zbytečně vylučovat. Hráčům nemohu nic vytknout. Bojovali a dřeli na sto procent. Soupeř byl ale lepší."