Hosté postavili tentokrát do branky Kloučka a ten odvedl precizní výkon. Vzhledem k marodce v obranných řadách (mimo hru jsou Plášil a Pavel) se podruhé v sezoně objevil v sestavě teprve sedmnáctiletý mladíček Svach. Z útočníků chyběli na soupisce Přikryl, Venkrbec, Veselý a Karabáček.

Ve vyrovnané první třetině měli ve hře o něco málo navrch Valaši a mohli také jako první skórovat, když Drtinova střela přistála na tyči Kloučkovy klece. Další možnosti pochytal strážce českobudějovické svatyně. Ale do vedení šli nakonec Jihočeši a podařilo se jim to pouhé čtyři vteřiny před první sirénou. V přesilovce obratně tečoval Klozovu střelu za záda exjihočecha Gáby veterán Šimánek.

Po změně stran už byli výrazně nebezpečnější hosté. Holcův bekhendový blafák ještě vychytal Gába, ale v polovině zápasu ho načapal při přečíslení dva na jednoho nečekanou střelou Christov a bylo to už 0:2. Třetí branku přidal Endál po doslova geniální přihrávce od M. Nováka. Motor poté přestál bez úhony dvojnásobnou přesilovku soupeře a podruhé šel do kabin s tříbrankovým náskokem.

V závěrečném dějství už hosté kontrolovali svůj náskok a mohli přidat i další branku. Doležala ale doslova vychytal fantastickým zákrokem lapačkou Gába. V závěru  to několikrát hořelo i před Kloučkem, ale strážce českobudějovické svatyně po zásluze čisté konto udržel a Jihočeši si vezou další cenné tři body.  

Branky a nahrávky: 20. Šimánek (Kloz, Pýcha), 29. Christov (Prokeš, Lytvynov), 33. Endál (M. Novák, Gilbert). Vyloučení: 6:6, využití: 0:1. Rozhodčí: Barek, Pilný – J. Novák, Hranoš. Diváci: 3520.

ČEZ Motor: Klouček – Pýcha, Suchánek, Svach, Vydarený, Lytvynov, Allen – Beránek, Šimánek, Babka – Endál, Gilbert, M. Novák – Zd. Doležal, Kloz, Michnáč – Holec, Prokeš, Christov. Trenéři Prospal a Totter