Domácí se museli obejít bez gólmana Bláhy, který se zranil v pátek v závěru utkání v Ústí. Jeho post v brance zaujal Kůdela, jinak trenéři nasadili osvědčenou vítěznou sestavu z posledních zápasů.

O všem podstatném se rozhodlo hned v úvodní třetině, kterou svěřenci trenéra Rosola vyhráli 4:1, fanouškům rozdávali radost a prakticky rozhodli o svém vítězství.

Motor vlétl do utkání jako uragán a hned ve 2. min. šel do vedení. Dorážkou vlastní střely se prosadil Vaniš. Jenže za pouhou minutu a půl bylo vyrovnáno. Kůdela vyrobil chybu za vlastní brankou a následný zmatek v domácí třetině potrestal Sztefek. Záhy však českobudějovický gólman své zaváhání napravil, když vychytal gólovku Klimši.

Domácí celek si však brzy vzal vedení zase zpět. V přesilové hře předvedl báječnou individuální akci Nouza, brankář Daneček zachránil jen s vypětím všech sil a kapitán Straka už měl před sebou odkrytou branku.

Ve 13. min. se dočkal gólu i sám Nouza, když přetavil ve třetí branku přesnou Heřmanovu přihrávku. To bylo moc na havířovského gólmana Danečka, kterého nahradil Matoušek.

Ani on však neudržel čisté konto déle než dvě minuty, když po ukázkovém vyšachování kapituloval po střele Pajiče, jenž zužitkoval Kuchejdovu nápaditou přihrávku. Havířov byl na ručník a vyžádal si oddechový čas.

Po změně stran  se hrál pod vlivem stavu na ukazateli skóre vyrovnanjší hokej. Oba gólmani však byli bezchybní, takže na další gól se čekalo až do začátku třetí třetiny.

To se v přesilovce krásně trefil muž zápasu Nouza a bylo to už 5:1. O výsledku tak bylo rozhodnuto a Straka si mohl dovolit luxus zahozeného trestného střílení.

To je ho mladší spoluhráč Rob byl o poznání přesnější a v přesilovce upravil na konečných 6:1. Pohoda vládla na ledě i v hledišti, kde obíhala mexická vlna a spokojení fanoušci mohli slavit tři body.

Branky a nahrávky: 2. Vaniš (Prokeš), 11. Jos. Straka (Nouza), 13. Nouza (Heřman, Dan Růžička), 14. Pajič (Kuchejda), 41. Nouza (Heřman, Jos. Straka), 45. Rob (Pajič, Nouza) – 4. Sztefek (Rimmel). Vyloučení: 5:5, využití: 3:0. Rozhodčí: Talpa – Lukš, Novák. Diváci: 4121.

ČEZ Motor: Kůdela – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chmelíř, Semrád, Dan Růžička, od 42. navíc Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Švec, Trummer, Boháč. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů - Petr Rosol (Motor): "Povedl se nám vstup do utkání, přestože jsme inkasovali jeden gól. Ale ve čtrnácté minutě jsme vedli 4:1 a měli jsme zápas ve své moci. Po celou dobu jsme jeho průběh kontrolovali."

Jan Daneček (Havířov): "Měli jsme v obraně čtyři juniory, kteří nestačili na zkušené hráče soupeře. V první třetině jsme se soupeřem vůbec nestačili držet krok. Od druhé třetiny jsme se trochu zvedli, ale bylo to také tím, že domácí povolili."