Do domácí branky se tentokrát postavil Strmeň, v sestavě naopak chyběli marodi Šenkeřík, Raška a Vopelka. Hosté představili Jihočechy Jakuba Kováře v brance a Romana Horáka.

Proti favorizovanému soupeři začali Jihočeši s otevřeným hledím. Přežili dvě gólovky Sparty a pak i sami vyzkoušeli Kovářovu pozornost. Jenže do vedení šla přece jen Sparta. Horákovu tutovku ještě zlikvidoval Strmeň, ale v osmé minutě už zakročit nestačil proti střele zcela nekrytého Krejčíka – 0:1.

Jenže pak se začaly dít věci a v hlavní roli byl domácí kapitán Milan Gulaš. Nejprve si našlápl ve vlastním oslabení, dostal se až před Kováře a místo přihrávky na najíždějícího Pecha vymetl horní růžek sparťanské klece.

V 17. min. rozjásal zkušený snajpr zaplněnou halu podruhé, když se z první opřel do přesné přihrávky Percyho a nevídanou dělovkou se trefil přesně pod horní tyčku Kovářovy branky.

Ale do kabin šly nakonec oba celky za vyrovnaného stavu. Krátce před první sirénou našel Sobotka Řepíka a ten ač tísněn, dokázal prostřelit českobudějovického gólmana.

Kritický moment přišel v úvodu druhého dějství, když hrála Sparta téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. Díky skvělému Strmeňovi a jeho obětavě bránícím spoluhráčům se ale skóre naštěstí neměnilo. A Motor pak ubránil i následný neskutečný tlak Pražanů.

Strmeň dělal divy, ale ve 32. min. přece jen kapituloval. Proti Tomáškově teči Kempného střely při nejlepší vůli zakročit nemohl – 2:3.

Během druhé přestávky obrovský náboj zápasu vyprchal a třetí dějství se dlouho odehrávalo ve zcela poklidném duchu. Sparta kontrolovala hru a Motor neměl sílu ji výrazněji skřípnout.

Až pět minut před koncem si Jihočeši vynutili minutovou přesilovku pět na tři a Čachotský po milimetrové Pechově přihrávce vyrovnal.

Prodloužení trvalo pouhých osmnáct vteřin, když se přesně k tyči trefil Řepík a zajistil Spartě bod navíc.

Branky a nahrávky: 13. Gulaš (Štencel), 17. Gulaš (Percy), 56. Čachotský (Pech, Percy) – 8. Krejčík (Sobotka, Řepík), 19 Řepík (Sobotka, Moravčík), 32. Tomášek (Kempný, Horák), 61. Řepík (Sobotka, Kempný). Vyloučení: 5:5, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – J. Ondráček, Klouček. Diváci: 6348.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Percy, Bindulis, Kachyňa, Hovorka – Gulaš, Pech, Čachotský – Valský, M. Hanzl, Vondrka – Zd. Doležal, Toman, Dzierkals – Tomeček, F. Přikryl, Strnad. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Sparta: Jak. Kovář – Mikliš, Kempný, M. Jandus, Němeček, Moravčík, Krejčík, Polášek – E. Thorell, Horák, Tomášek – Forman, Sobotka, Řepík – P. Kousal, Vitouch, Buchtele – Vauhkonen, G. Thorell, D. Kaše. Trenéři Hořava a Wallson.

Hlasy trenérů – David Čermák (Motor): „Vzhledem k průběhu zápasu jsme rádi za bod. Měli jsme problémy hlavně ve druhé třetině, kdy jsme měli daleko střídačku a Sparta nás zmáčkla. Hráčům musím za dnešní výkon poděkovat.“

Miloslav Hořava (Sparta): „Věděli jsme, že Budějovice hrají o život a čeká nás těžký zápas. Hrálo se nahoru dolů. Konec jsme úplně nezvládli, chyběla nám trochu disciplína. Se dvěma body jsme ale spokojeni.“