České Budějovice jsou městem hokeje. Platí to stoprocentně. Nejen při pohledu na zaplněné hlediště na utkáních Motoru. Podívejte se na video, jak dokázali studenti českobudějovických univerzit zaplnit Budvar arénu. "Termín úplně ideální není," nezakrýval trenér VŠTE David Oulík. Jeho pohled je naprosto pochopitelný. Black Dogs cestovali hned druhý den na souboj play off univerzitní ligy do Pardubic. Naštěstí Jihočeši vyhráli, ale po boji. V čase 56:31 šli do vedení (Kohout), v čase 58:13 Pardubice srovnaly. Studenti VŠTE rozhodli v samostatných nájezdech.

Zpátky do Budvar arény, kam na utkání VŠTE - Jihočeská univerzita (8:1) dorazili oba rektoři, kteří doprovodili až na ledovou plochu primátorku města České Budějovice Dagmar Škodovou Parmovou (ODS). "Jsme městem vysokých škol a městem sportu. Je to krásný zápas."

Masér Jihostroje České Budějovice představuje talisman
Jihostroj skáče z talismanu. Novinka v play off. Máme video

Trenér Jihočeské univerzity David Matějka přijal roli slabšího týmu, který se pokusí potrápit favorita. "Je to velká událost. Je to největší událost univerzitního hokeje v Českých Budějovicích."

Spokojení byli všichni. Diváci i hráči. I oba trenéři. Oba Davidové.

David Oulík (VŠTE): "Pro lidi je to hrozně hezký zápas, my jim přibližujeme projekt, na kterém pracujeme celý rok," vysvětloval a na mysli měl především už zmiňované atraktivní zápasy Univerzitní hokejové ligy.

David Matějka (Jihočeská univerzita): "Motivací bylo užít si to stejně jako fanoušci."