Do sestavy Jihočechů se vrátili uzdravení Kříž a Pajič, naopak vypadl nemocný Žálčík. Po jednozápasovém trestu v dresu Zubrů opět naskočil klíčový útočník Pšurný, nehrál obránce z první formace Chmelíř.

Před doslova narvanou a natěšenou přerovskou arénou (pořádně slyšet ale byla i početná skupina českobudějovických fanoušků) nezačali hosté špatně. Jenže v 5. min. chyboval Kolmann, Kovařík mu sebral puk a jel sám na branku. Bek Motoru musel zatáhnout za záchrannou brzdu a nařízené střílení Kovařík střelou k tyči bezpečně proměnil.

Motor naštěstí nezpanikařil a brzy se vrátil zpět do zápasu. Chovan v přesilovce ještě z těžkého úhlu prázdnou branku netrefil, ale v 15. min. už bylo vyrovnáno. Nouza ještě na první pokus Klimeše nepřekonal, ale přihrávkou Roba už nepohrdl a napodruhé zamířil přesně.

Vstup do druhého dějství vyšel Jihočechům naprosto dokonale. Hned ve 21. min. se štírek Kuchejda protáhl až před domácí branku a díky svému důrazu dostal hosty poprvé v utkání do vedení.

Jenže pak převzali otěže hry domácí Zubři, kteří hráli podstatně čistěji a zdaleka ne tak důrazně a agresivně, jako tomu bylo v obou duelech na jihu Čech.

Obrovskou příležitost vyrovnat měli v polovině zápasu při přesilovce pět na tři. Výborného Bláhu však nepřekonal ani v největší příležitosti Král. Znovu Král měl pak ještě jednu gólovou možnost, českobudějovický gólman však v tom momentu doslova čaroval.

Hosté zahrozili zase až v závěru druhého dějství. Průnik obránce Kolmanna ani nadějný pokus Květoně však gólem neskončily.

Ve třetí části hry si domácí vytvořili obrovský tlak při vyloučení Kolmanna, obětavě bojující Motor na čele s Bláhou však i notnou dávkou štěstí odolal. Bláha zvládl i nájezd Krále a držel pro svůj tým nejtěsnější vedení.

S blížícím se závěrem nápor Zubru nijak nesílil a Motor kontroloval svůj náskok. Minutu před koncem domácí zkusili power play, ale Motor cennou výhru udržel.

Branky a nahrávky: 5. Kovařík z tr. střílení – 15. Nouza (Rob), 21. Kuchejda.
Vyloučení: 6:8, využití: 0:1. Rozhodčí: Krob, Trombík – Kotlík, Zídek. Diváci: 3000 (vyprodáno). Stav série: 1:2.
ČEZ Motor: Bláha – Kříž, Zíb, Suchánek, Kolmann, Mucha, Vráblík – Chovan, Pajič, L. Květoň – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Točík, Mikyska, Babka – L. Marek, Rob, Švihálek. Trenéři Bělohlav a Štrba.