Hosté nastoupili ve stejné sestavě jako v pátek proti Pardubicím. Mimo hru stále zůstává trio marodů Květoň, Nouza a Walker.

Do lázeňského města sice Jihočeši přijeli už v sobotu, úvod zápasu přesto dokonale propásli. Už po čtyřiceti vteřinách totiž inkasovali. Po rychlém přečíslení si Mikulík dorazil svou vlastní střelu a Energie vedla.

Program baráže7. kolo – úterý:
Pardubice – Motor ČB (18)

8. kolo – pátek 14.4.:
Motor ČB – Karlovy Vary (17.30)

9. kolo – neděle 16.4.:
D. Jihlava – Motor ČB (17.30)

10. kolo – úterý 18.4.:
Motor ČB – D. Jihlava (17.30)

11. kolo – pátek 21.4.:
Motor ČB – Pardubice (17.30)

12. kolo – neděle 23.4.:
Karlovy Vary – Motor ČB (15.30)

To byl pro českobudějovický celek šok a dobrých deset minut mu trvalo, než se z něj probral. Ale poté začal svého soupeře přehrávat.

Nejprve nastřelil v přesilovce obránce Pýcha tyč a poté Motor promarnil minutu a půl trvající dvojnásobnou početní výhodu.

Přišlo to až v 17. minutě. V další přesilovce našel Čermák krásně před brankou Pajiče, jenž poslal kotouč pod horní tyčku.

Hostí bylo najednou plné kluziště. Honzíka dvakrát v krátkém sledu vyzkoušel Dostálek a Pajič znovu ve hře pět na čtyři orazítkoval brankovou konstrukci. Domácí zahrozili zase až na konci první třetiny. Situaci dva na jednoho nepřetavil ve vedoucí gól Tuominen.

V dobrém výkonu pokračovali hosté i po změně stran. Pomáhala jim v tom i nedisciplinovanost domácích hráčů (po dvou třetinách byl poměr vyloučených 9:3…). V polovině zápasu šli také Jihočeši po zásluze do vedení. V další z řady přesilovek se přesně do zblízka trefil přesně do horního růžku Čermák.

V závěrečném dějství začali hosté opět hlavně hlídat nejtěsnější vedení. Energie si vynutil.a tlak. Kváča však byl opět velkou oporou. Vyznamenal se především při gólovce Beránka.

V závěru domácí střídačka zkusila power play, ale dobře bránící hosté už si cenné tři body vyrvat nenechali.

Hlasy trenérů:
Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): „Sice jsme dali v prvním střídání gól, ale v úvodních dvou třetinách to byla z naší strany obrovská nedisciplinovanost. Měli jsme devět vyloučených a soupeř dvě přesilovky dokázal využít. V poslední třetině jsme se to snažili přetlačit, ale hosté výborně bránili a bylo těžké se prosadit."


Martin Štrba (ČEZ Motor): „Jsme strašně rádi, že jsme zápas vyhráli. Pro nás to mohl být klíčový duel, pokud bychom ho nevyhráli. Jsme rádi, že jsme se třemi body udrželi ve hře a stále máme šanci na postup."

Branky a nahrávky: 1. Mikulík (T. Rachůnek) – 17. Pajič (Čermák), 29. Čermák (F. Novák, Chovan).

Vyloučení: 10:5, využití: 0:2. Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Komárek, Ondráček. Diváci: 3956

K. Vary:
Honzík – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Dvořák, Dujsík, Weinhold – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Kindl, Skuhravý, Gorčík – Vachovec, Tuominen, Kohout – Beránek, Dušek, Flek. Trenéři: Tlačil, Antonik a Kněžický.

ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák – Dostálek, Vlček, Heřman – Fronk, Rob, Hřebejk – Šulek, Škoda, Babka. Trenéři Stavjaňa a Štrba.

TABULKA PO 6. KOLECH

VP  PP  Skóre  B
1. HC Dukla Jihlava  6 1 4 0 1 16:13 11
2. HC Dynamo Pardubice 6 2 1 2 1 18:16 10
3. ČEZ Motor České Budějovice  6 2 0 2 2 11:14 8
4. HC Energie Karlovy Vary 6 1 1 2 2 17:19 7 6 1 1 2 2 17:19 7