Hosté dali tentokrát v brance přednost Strmeňovi (byl skvělý) a vzhledem k marodce v obranných řadách (mimo hru jsou Percy a Bindulis) naskočil poprvé v sezoně českobudějovický odchovanec Karel Plášil, jenž má do konce kalendářního roku vyřízené střídavé starty z druholigového Tábora. Trenéři poprvé v sezoně roztrhli elitní útočnou dvojici Gulaš – Pech.

A ukázalo se to jako vskutku geniální tah. Hned v první minutě se totiž dostal Gulaš za záda domácí obrany a své sólo zakončil neomylně mezi betony gólmana Bowa.

Motor zvládl nejlépe vstup do venkovního utkání v letošní sezoně. V 5. min. vedl už 2:0. Kanaďan v domácí kleci kotouč po Štenclově střele pouze vyrazil a Tomeček z těžkého úhlu zaznamenal svůj premiérový gól v sezoně.

Poté se probrali také Rytíři. Zikmundovu šanci zlikvidoval skvělým zákrokem Strmeň a Indrák nastřelil tyč. Pohodový čahoun v hostující svatyni si poradil i s tutovkou Procházky. Jihočeši ale hráli skutečně dobře. Tomanovu šanci zlikvidoval Bow jen s maximální dávkou štěstí.

Po změně stran obětavě bránící hosté na čele s výborným Strmeněm ubránili dvě přesilovky soupeře a v polovině zápasu v početní výhodě sami uhodili. Od modré vypálil obránce Vráblík a Přikryl tečoval jeho bombu do kladenské sítě – 0:3. Definitivně pak mohl rozhodnout Přikryl, ale Bowa neprostřelil.

Ve třetí třetině už se Jihočeši zaměřili na sice velice aktivní, ale přece jen poctivé kontrolování tříbrankového náskoku. Důležitost bodového zisku byla tentokrát skutečně mimořádná. A co prošlo, pochytal výborný Strmeň. Jako třeba tutovku Filipa.

Osm minut před koncem ho sice právě Filip připravil o čisté konto, ale závěr měl Motor strhující a třemi góly srazil soupeře do kolen. V přesilovce čtyři na tři se trefil Gazda, po něm Hanzl a na konečných 1:6 upravil Valský.

Branky a nahrávky: 52. Filip (Plekanec, Kubík) – 1. Gulaš (M. Hanzl, Plášil), 5. Tomeček (Štencel, Vopelka), 29. F. Přikryl (Vráblík), 56. Gazda (Pech), 58. M. Hanzl (Strnad), 59. Valský. Vyloučení: 4:5, využití: 0:2. Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Zika, Klouček. Diváci: 2579.

Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka – Kubík, Plekanec, M. Procházka – Brodecki, Klepiš, Indrák – Pytlík, Zikmund, Melka – Bláha, Filip, Michnáč – Beran. Trenéři: Vejvoda, Skrbek a Mach.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Hovorka, Šenkeřík, Gazda, Plášil – Valský, Pech, Dzierkals – Gulaš, M. Hanzl, Strnad – F. Přibyl, Toman, Čachotský – Karabáek, Vopelka, Tomeček. Trenéři Modrý, Čermák a Fousek.

Hlasy trenérů - Otakar Vejvoda (Kladno): "Hostím pomohly dva rychlé góly, my jsme naopak byli dvě třetiny dva kroky pozadu. Ve třetí třetině jsme tam za stavu 1:3 měli nějaké závary, ale Budějovice dobře bránily, hrály zodpovědně a zaslouženě vyhrály."

David Čermák (Motor ČB): "Hodně nám pomohl rychlý gól. Nemuseli jsme se nikam tlačit, hráli jsme zodpovědně a počkali si na chyby soupeře. Takhle jsme hráli po celé utkání a zaslouženě jsme zvítězili."