První část hráčů měla podepsané víceleté smlouvy, a tak je jasné, že se v klubu zapojí do přípravy i v sezoně následující. V této skupině jde o kapitána Pavla Pýchu a další obránce Karla Plášila, Jakuba Suchánka a Ivana Lytvynova. Z útočníků měli víceleté smlouvy Zdeněk Doležal, Miroslav Holec, Václav Karabáček, Martin Novák, Jakub Babka a Jan Kloz.

Někteří další hráči postupového kádru měli ve smlouvách zakotvené opce, které klub využil. Pokračovat tak budou Matouš Venkrbec, Martin Beránek a také junior Jakub Čížek. Opci Motor využil i u několika dalších hokejistů, k jejichž působení v Motoru ale pravděpodobně nedojde, protože momentálně působí v zámoří. Nicméně v případě návratu by byli smluvně vázání na jihu Čech. Jde o Matěje Tomana, Šimona Kubíčka, Pavla Nováka a Jiřího Pateru.

Vyjednávání o nových smlouvách pak proběhlo a stále probíhá. Podpisy na smlouvách každopádně už má sedm hráčů postupového kádru. Jmenovitě Vít Christov, Radek Prokeš, Ondřej Kachyňa, Roman Přikryl, Kanaďan David Gilbert, Američan Conor Allen a také švédský bek Niklas Pavel. Všichni se tak budou hlásit trenérskému týmu před extraligovou sezonou. Nikdo ale nemá své místo jisté a každý o něj bude muset v přípravě tvrdě bojovat.

Méně početná je kolonka odchodů. Do Pardubic se vrací Milan Klouček, o kterého ale sportovní vedení Motoru i nadále stojí a bude jednat o jeho možném působení na jihu Čech. Nicméně smlouvu má Klouček v Pardubicích. Podobná situace je u Alberta Michnáče, který se vrací do Sparty. Svůj střelecký důraz už v Českých Budějovicích nebude předvádět Jan Veselý. A svou kariéru v profesionálním hokeji definitivně ukončil legendární Jiří Šimánek, jenž odehrál v českobudějovickém dresu 817 ligových zápasů.

„Vyjednávání s některými dalšími hráči kádru pochopitelně pokračují a budeme o nich průběžně informovat. Nová jména v týmu ale budou známa až v květnu,“ upozornil marketingový ředitel klubu Tomáš Kučera.