V domácí obraně poprvé nastoupil Jandus, který přišel na hostování ze Sparty, a po zranění opět naskočil útočník Beránek. Mimo hru jsou naopak zranění Šenkeřík, Štencel, Venkrbec, Ondráček a Toman, do sestavy se nevešel mladík Chlubna. Do hostující branky se postavil Milan Klouček, jenž na jihu Čech v minulosti úspěšně hostoval.

Úvodní třetina se odehrála v hodně opatrném duchu s minimem šancí a také s jediným vyloučením na domácí straně. Výsledkem tak byl celkem logicky bezbrankový stav.

„V prvních deseti minutách jsme měli více ze hry. Lukáš Pech měl šanci, ze které mohl padnout gól. Potom se hra vyrovnala a o něco aktivnější byly Pardubice. Ale bezbrankový stav bereme, je to dobrý vstup do utkání,“ zhodnotil úvodní dějství momentálně zraněný útočník Motoru Jiří Ondráček.

V úvodu druhého dějství hrálo Dynamo přesilovku, ale hodně špatně, a v jejím závěru navíc ulétl jeho obráncům Vondrka, byl faulován, ale z nařízeného trestného střílení Hanzl na Kloučka bekhendovým blafákem nevyzrál.

V polovině zápasu však velice slušně zaplněná Budvar aréna (šest tisíc diváků) přece jen poprvé vybuchla nadšením. Abdul si vybruslil od mantinelu na kruh a přesnou střelou otevřel skóre – 1:0.

Motor pak ubránil už třetí přesilovku soupeře a hned po jejím skončení mohl přidat druhý gól. Z trestné lavice se vracející Holec najížděl na Kloučka, ale tísněn ho překonat nedokázal. A podobně dopadl i Šoustal ve své velice dobré šanci.

A tak zase jednou platilo otřepané nedáš – dostaneš. Minutu a půl před druhou sirénou zůstal mezi kruhy nekrytý Kousal a přesnou střelou pod horní tyčku nedal Hrachovinovi šanci – 1:1.

Ale to ještě nebylo vše. Pouhých třiadvacet vteřin před koncem prostřední části vrátil domácímu celku vedení Vondrka, jenž dorazil kotouč za čáru po střele Gulaše.

„Z naší strany to byla výborná třetina. Byli jsme aktivnější a lepší než Pardubice. Škoda, mohlo to být klidně 3:0 pro nás, a ne 2:1,“ uvedl Ondráček k druhému dějství.

Ve třetí třetině si konečně zahráli přesilovku i Jihočeši, výbornou příležitost v ní měl Voženílek, leč Kloučka neprostřelil.

Jenže soupeř v průběhu necelé minuty zápas otočil. Nejprve Piskáček ztratil kotouč za vlastní brankou a Hrachovinovi proklouzla do sítě Andělova nenápadná střela od modré. Na 2:3 pak dal zblízka Blümel.

V závěru Motor svého soupeře pořádně zmáčkl. Dvě a půl minuty před koncem hrál přesilovku a navíc odvolal gólmana. Tlak to byl velký, ale bez gólu…

Branky a nahrávky: 28. Abdul (Valský), 40. Vondrka (Gulaš, Pech) – 39. R. Kousal (A. Musil, Nakládal), 49. Anděl (Poulíček, O. Roman), 50. Blümel (Říčka, Ciencala). Vyloučení: 3:3, bez využití. Rozhodčí: Jeřábek, M. Sýkora – Lederer, Rožánek. Diváci: 6005.

Motor: Hrachovina – Percy, Bindulis, Vráblík, Piskáček, Štich, M. Jandus, Bučko – Gulaš, Pech, Holec – Vondrka, J. Novotný, M. Beránek – Valský, D. Voženílek, Abdul – Karabáček, M. Hanzl, Šoustal. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Pardubice: Klouček – Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, J. Kolář, Vála – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, A. Musil, R. Kousal – Cienciala, O. Roman, Říčka – Rohlík, Anděl, Koffer. Trenéři R. Král, Havíř a P. Sýkora.

Hlasy trenérů – Jaroslav Modrý (Motor): „Blahopřeji soupeři k vítězství. Utkání jsme si prohráli sami, i když jsme ho měli dobře rozehrané. V závěru jsme dvakrát nebyli schopni vyhodit kotouč, což nás nakonec stálo zápas. Bojovali jsme, ale nenašli jsme cestu k vítězství.“

Richard Král (Pardubice): „Odehráli jsme velice dobře první třetinu. Měli jsme slušný pohyb, vytvořili jsme si šance a měli jsme více he hry. Paradoxně nás srazila dolů naše přesilovka, kterou jsme sehráli lajdácky. Domácí nám pak dali gól, měli trestné střílení a mohli jsme prohrávat i více než 0:1. Do třetí třetiny jsme přeházeli útoky a podařilo se nám mužstvo oživit. Začali jsme domácí přehrávat a byli jsme odměněni góly. Díky výborné hře v oslabení v závěru jsme si došli pro vítězství.“