Do ní jeho tým vstoupí 11. září doma proto Havlíčkovu Brodu. 

V minulém týdnu proběhlo zužování kádru. Máme teď k dispozici tým, který by měl začít první ligu?
Ano. S tímto týmem bychom měli zahájit sezonu. V pátek proběhlo zužování kádru, které jsme ještě teď dolaďovali. Máme v týmu některé mladé hráče, kteří budou pendlovat na střídavé starty do Jindřichova Hradce a Milevska.

V kádru nefiguruje českobudějovický odchovanec útočník František Mrázek. S ním nepočítáte?
Museli jsme při tvorbě kádru udělat několik těžkých rozhodnutí a Franta Mrázek patřil mezi jedno z nich. U Franty sehrál hlavní roli fakt, že na jeho post přichází jiný hráč. Další komplikací v jeho případě bylo, že Franta není budějovický hráč, ale jeho práva vlastní Ústí nad Labem. To všechno dohromady přispělo k tomu, že jsme se takhle rozhodli.

Na aktuální soupisce není ani další budějovický odchovanec Stanislav Dietz.
Standa odešel již dříve. Bylo to při prvním zužování již někdy před dvěma týdny a měl by hrát v Třebíči.

Čeká vás přípravný zápas na Kladně. Bude to poslední zápas před startem soutěže?
Zkoušíme ještě nějakého soupeře sehnat, ale těch možností je hodně málo. V úvahu by připadaly některé prvoligové celky, ale proti nim nastoupíme dost brzy v soutěži. To znamená, že nemůžeme hrát třeba s Třebíčí, se kterou hrajeme hned ve druhém kole. Podobné je to i s Berounem. Snažíme se ještě sehnat soupeře, ale je docela možné, že už se nám to nepodaří.

Považujete tedy s Kladnem za generálku? Nastoupí sestava, která by měla hrát v prvním kole s Havlíčkovým Brodem?
Určitě to nebude sestava, ve které bychom měli hrát. K dispozici totiž ještě nebude nová zatím nejmenovaná posila a hrát tentokrát nebude ani Šachl. Sestava to stejná nebude, ale už se bude hodně blížit té, se kterou budeme začínat.

Příprava na sezonu pomalu vrcholí. Byl jste spokojen s jejím průběhem?
Spokojen jsem určitě s přístupem hráčů. Jediné, co nám chybí, je čas a více přípravných zápasů. To je ale dané a nezměníme to.

Vzhledem k menšímu počtu odehraných zápasů vás asi nečeká jednoduchý vstup do soutěže. Souhlasíte?
Krušné to asi bude, ale máme tým, který by se s tím měl vypořádat. Dobře víme, že začátek bude hodně důležitý.

Aktuální kádr

Brankáři: Ondřej Bláha, Dominik Halmoši, Hynek Kůdela.

Obránci: Lukáš Chmelíř, Bohumil Jank, Lukáš Kříž, Jiří Moravec, Jan Novák, David Pavlíček, Marek Posmyk, Tomáš Prokop, Martin Semrád.

Útočníci: Jiří Bárta, Jiří Ferebauer, Aleš Kotalík, Jindřich Kotrla, David Kuchejda, Georg Mavrojanidis, Antonín Melka, Zdeněk Ondřej, Adam Přibyl, Petr Šachl, Zdeněk Šperger, Miroslav Třetina, Eddie Turek, Marek Vaniš.