„Změny to byly velké, ale neměly žádný vliv na chod klubu. Naopak po dvou čtvrtých místech si dáváme ještě vyšší cíl, kterým je účast v extraligovém finále. Ekonomicky je klub zajištěn tak, aby tento cíl mohl splnit,“ ujistil předseda představenstva Zdeněk Blažek.

Silnější kádr

Kádr by měl být silnější než loni. Posilovalo se především v obraně, kde budou novými tvářemi Novák, Sičák a Frolo. „Prodloužili jsme také hostování Lukáše Bolfa, kterého považujeme za velice perspektivního obránce,“ doplnil sportovní manažer klubu Jaromír Látal.


V útoku je největší posilou Tomáš Kůrka. „Chvilku mu trvalo, než se aklimatizoval, ale potom šly jeho výkony prudce nahoru,“ chválí Látal. Z příchodů nelze opomenout ani brankáře Altrichtera, který přišel jako dočasná náhrada za zraněného Cháberu. „Přijal tuto roli a jsme s ním spokojeni. Momentálně je jednička Turek a dvojka Altrichter. Nikdo ale nemá nic jistého a rozhodovat bude výkonnost,“ dodává trenér Josef Jandač. „Až se Chábera uzdraví, tak se posune na post číslo dvě.“

Rekordní rozpočet

Klub jde do sezony s rozpočtem, který přesahuje sto milionů korun. „Je to největší rozpočet v historii,“ ujistil místopředseda představenstva klubu a zástupce firmy Mountfield Miroslav Schön.


Rekordní je také počet prodaných permanentek, který se zastavil na úctyhodném čísle čtyři tisíce. „Na atraktivní zápasy se Spartou, Pardubicemi nebo Libercem bývá vyprodáno, ale my bychom byli rádi, abychom produkovali takový hokej, který by zaplnil náš stadion ve všech zápasech,“ přeje si Schön.
Staronovou tváří v klubu je dvojnásobný mistr světa a trojnásobný vítěz Stanley Cupu Jaroslav Pouzar, který bude působit jako předseda dozorčí rady. „Pan Pouzar vhodí v neděli při prvním domácím extraligovém utkání s Plzní slavnostní vhazování. Mělo by to být jakési poděkování za to, co pro českobudějovický hokej za svůj život vykonal,“ říká Schön k návratu jihočeského hokejové legendy do klubu.


Do extraligy vstoupí Mountfield zítřejší předehrávkou prvního kola v Praze na Slavii a poté bude hrát třikrát doma. V neděli od 17 hodin s Plzní, potom v pátek 21. září s Pardubicemi (17.30) a o dva dny později se Zlínem (17).