Proti Brnu (5:2) Jihočechům chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Od poloviny zápasu už ale byli lepší a vyhráli zcela přesvědčivě. „Bylo to těžké utkání. Soupeř bojuje o první body a tak jsme se také na zápas připravovali,“ tvrdí trenér Jan Tlačil. „Úvod utkání ovlivnila dvě naše vyloučení. V oslabení se mužstvo nedostalo do tempa. Dali jsme sice dvakrát gól, ale soupeř rychle kontroval a psychika hodně pracovala,“ dodává.

Zlom v utkání nastal ve druhé třetině. „Začali jsme bruslit tak jako v posledním zápase proti Slavii. Dali jsme góly, které do týmu přinesly pohodu. Hráči těžký zápas zvládli a za to bych jim chtěl poděkovat,“ vzkázal hráčům.

Mistrovský kousek se Tlačilovi podařil v otázce koučování. Po druhém inkasovaném gólu posadil Milana Gulaše, který na něm nesl podíl. Po deseti minutách ho do hry vrátil a útočník se mu odvděčil dvěma góly, které rozhodly celý zápas. „Milan není v takové střelecké pohodě, v jaké bychom si představovali. Zkusili jsme ho probudit a myslím, že se to povedlo,“ usměje se trenér.

Přestože přijel poslední celek tabulky, trenér rozhodně odmítá, že by v myslích jeho hráčů mohl být jakýkoliv náznak podcenění. „To v žádném případě. Soupeř byl velice houževnatý a zdatný. Podcenění tam rozhodně nebylo.“

Už v úterýpokračuje extraliga sedmým kolem. Jihočeši však mají volno. Jejich zápas v Pardubicích byl odložen až na 17. listopadu. „Důvodem je obsazenost pardubické haly. „O přeložení zápasu Pardubice požádaly už v červnu,“ vysvětlil změnu termínu tiskový mluvčí klubu Antonín Vansa.

Mužstvo má formu a možná je škoda, že nejede do Pardubic právě teď. Tím se ale trenér Tlačil vůbec nezabývá. „Tohle neřešíme. Máme teď přestávku a věřím, že i po ní budeme pokračovat ve stejných výkonech. Přesto musím poznamenat, že je nešťastný systém soutěže, kdy se teď hraje měsíc ob den a pak bude měsíc volno. Prakticky není možné trénovat. Na to není v tak hustém zápasovém programu prstor. To ale nechci kritizovat. Tak to prostě je,“ konstatuje kouč.

Po krátkém oddechu se mohou fanoušci na jihu Čech těšit na opravdový svátek. V pátek totiž přijede do Budvar Arény jeden z největších favoritů extraligy Vítkovice. Svěřenci trenéra Hadamczika letos ještě neprohráli a po zásluze se usadili na čele tabulky nejvyšší soutěže.