Letní příprava zatím běží podle plánu?
Ano. Daří se plnit stanovený plán přípravy. Jejím vrcholem bude týdenní soustředění na Lipně předposlední červnový týden. Všechno běží jak má, samozřejmě až na tragickou nehodu Petra Bernata. Nový realizační tým pracuje tak, jak jsme předpokládali.

Do kdy bude mužstvo trénovat na suchu?
Do konce června. Poté bude následovat dovolená a 25. července půjdou hráči poprvé na led. Ve hře byl přátelský duel s mužstvem KHL Jekatěrinburgem, které tady bude v té době na soustředění. Mělo se ale hrát hned šestadvacátého, což prakticky nepřipadalo v úvahu.

Co říct k tragické nehodě Romana Bernata, kterému musela být amputována dolní končetina?
Je to šílená událost, která nás potkala. Se všemi to hrozně zatřáslo. Byl to talentovaný kluk, který se sem vrátil, aby se tady popral o místo v kádru. Takováhle náhoda mu změnila celý život. Všechny to šokovalo. Noha mu musela být amputována v oblasti třísel a hokejová kariéra tak pro něj  bohužel skončila. Je to tragédie pro něj i pro celý klub. Stalo se to v místě, kde náklaďák zřejmě neměl co dělat. Víc bych to ale nechtěl rozebírat, protože celou záležitost vyšetřuje policie. Není mi ale jasné, proč to tak dlouho trvá. Na druhou stranu už klukovi zdraví stejně nikdo nevrátí. Je to strašné.

Dá se na podobnou událost nějak zareagovat třeba úpravou tréninkového plánu?
Mluvili jsme o tom a já osobně jsem vyjádřil svůj názor, jestli jsou kola vůbec v přípravě nutná. Pokud ano, tak je otázkou výběr tras. Vzhledem k dopravní síti  v okolí Budějovic se asi nedá vyhnout normálním silnicím.   Možná by byla cestou spiningová kola. Zvážíme to pro příští rok. Kola se ale z přípravy asi vyřadit nedají.

V plánu máte o něco méně přípravných zápasů než loni. Je to záměr?
Dávka přípravných zápasů by měla být optimální, aby tým byl připraven na extraligu. V minulosti jich možná bylo až moc, proto byl jejich počet trochu zredukován.

Opět budete hrát European Trophy, což byla loni v létě ideální příprava, ale prosincový finálový turnaj vás trochu přibrzdil.
Jsou na to skutečně dva pohledy. Letní část je pro nás určitě atraktivní. Ve finálovém turnaji jsme po první prohře nehráli už prakticky o nic a od té doby došlo k poklesu formy týmu. European Trophy je určitě dobrá soutěž a měli bychom ji hrát. Potkáme se s jinými herními styly než v extralize. Otázkou je ale šíře kádru, protože program je pak s mezinárodními zápasy navíc opravdu nabitý.

Dva zápasy European Trophy s českými soupeři jsou naplánovány dokonce na podzim, kdy už běží extraligy. Nejsou to duely tak trochu navíc?
Je to trochu zvláštní, protože v základní části hrajeme s každým soupeřem čtyřikrát a tohle jsou ještě další zápasy navíc. Je to otázka systému celé soutěže. Přesto si myslím, že bychom ji hrát měli. Měl by to být i jistý zdroj příjmů pro klub.

O kádru pro extraligu už máte jasno?
Už na začátku přípravy jsme vyhlásili, že by měli dostávat šanci mladí hráči. Smlouvy podepsali Jank, Soudek, Švihálek a Kříž, mezi mladé hráče lze počítat ještě Knotka, Suju a Deje, i když ten už je samozřejmě trochu jiná kategorie. To je ve třiadvaceti letech už zkušený hráč. Kádr se snažíme omladit. Do přípravy se zapojili i naši junioři. Definitivní složení kádru se bude ještě upřesňovat.

Počítáte pro sezonu s obráncem Josefem Melicharem, jenž přerušil hokejovou kariéru?
Pepa Melichar chtěl zkusit letní přípravu, ale bohužel jeho zdravotní stav je takový, že to nevypadá tak, abychom mohli jeho služeb využít.

Neobjeví se ve vašem kádru obránce Radek Martínek, jemuž skončila smlouva v Columbusu?
Radek by pro nás byl velkou posilou a jsme s ním ve spojení. Zatím je to volný hráč, který nemá nikde podepsanou smlouvu. Sdělil nám, že pokud nedostane nabídku z NHL, tak Budějovice budou v Evropě prvním, s kým bude jednat. Jeho příchod je ale zatím také značně nejistý.

Hodně se hovoří také o možném příchodu velezkušeného slovenského centra Jozefa Stümpela. Co je na tom pravdy?
Je to persona, se kterou jsme jednali a zřejmě by i zapadal do nějaké naší týmové koncepce pro příští sezonu. Jednání s ním ale také ještě nejsou dotažená do konce. Je to drahý hráč a záležet bude na našich finančních možnostech. Navíc je tam přece jen jisté riziko, protože Jozefovi je už devětatřicet let a musíme zvážit i tento faktor.

Pro příští sezonu jste nachystali výrazné změny v ticketingu. Jak jste k těmto úpravám dospěli?
Vycházeli jsme z hodnocení předcházející sezony, která neproběhla podle našich představ. Průměrná návštěva signalizovala pokles, ale to se netýkalo jen nás, nýbrž celé extraligy. Po skončení sezony jsme udělali anketu mez fanoušky, co by se v klubu mělo změnit. Jednoznačně zazněly dvě věci: cena vstupenek a potažmo celý ticketing, a bufety. To byla dvě témata, která fanoušci hodně kritizovali. Třetím byla atmosféra zápasů.

Reagovali jste na podněty ze strany fanoušků?
Samozřejmě. Chtěli jsme zvýhodnit majitele permanentek, což jsou naši stálí příznivci. Myslíme si, že to byl správný krok, a podobná byla i odezva ze strany fanoušků. I když to není tak, že bychom měli naplněnou pokladnu a stála se na chodbě fronta na permanentky. Stejně jako v minulosti prodáváme permanentky buď jenom na základní část, nebo na celou sezonu, včetně případného play off. Je tam poměrně výrazné zvýhodnění proti jednorázovému vstupnému. Zvýhodnili jsme i věrnostní program pro naše stále majitele permanentek.

Došlo také k novému rozdělení sektorů?
Ano. Vstupenky se budou  prodávat v jiných cenových relacích na dlouhých stranách, v rozích a za brankou. A k tomu sektor na stání za brankou. Nabídka je lepší a výhodnější. Figuruje v ní i rodinné vstupné. Jinak cena za jednorázové vstupné zůstává na loňské úrovni.

Došlo také k přesunu fanouškovského kotle o patro výš. Co vás k tomu vedlo?
Chtěli jsme, aby fandění bylo lépe slyšet a nebránilo mu plexisklo. Jsme rádi, že se to podařilo vyřešit. Členové fanklubu také mají o dost výhodnější vstupné. Kromě kvalitní hry chceme i všemi těmito kroky přilákat fanoušky do hlediště.

Chtěli jste zapracovat i na zvýšení kvality bufetů. Je to ale vůbec ve vaší moci?
Je to v naší moci zprostředkovaně. Bufety máme pronajaté od města a my je pronajímáme firmě, se kterou jsme vstoupili v jednání a chceme reagovat na připomínky fanoušků, jež se týkají špatného piva, uzenin i neprofesionálního přístupu obsluhy. Chceme tuto službu výrazně zlepšit. Novinkou by mělo být, že bufety by měly být otevřené i mimo zápasy v průběhu tréninkového procesu mládeže.

Nechystáte nějaké změny i ohledně fanshopu?
Ano. Rádi bychom fanshop přemístili a zkvalitnili jeho prostory. Chceme, aby lidi naše suvenýry nemuseli nakupovat v boudě na parkovišti. Pracujeme na změně a rádi bychom to dořešili ještě do začátku nadcházející sezony.