Jihočeši nevstoupili do letní mezinárodní soutěže úplně ideálně. Ze severského turné se po porážkách s Luelou a Kärpätem Oulu vrátili bez bodového zisku, i když jejich herní projev rozhodně žádným propadákem nebyl. „Já bych naše působení na severu Evropy viděl pozitivně. Odehráli jsme velmi solidních pět třetin. Nevyšla nám jenom ta jedna," naráží hlavní trenér Peter Draisaitl na úvodní dějství prvního zápasu s Luleou. „Tam jsme se prvních zhruba dvanáct minut jenom rozkoukávali. Až potom jsme se zvedli a byli jsme určitě lepší. Přibrzdila nás ale série vyloučení, protože jsme asi pět minut hráli ve třech. Tam dal soupeř klíčový třetí gól zápasu," vrací se kouč k úvodnímu vystoupení svého týmu v European Trophy.

Druhý duel v Oulu s Kärpätem měl podle trenéra přes porážku 1:3 ještě vyšší kvalitu než první zápas ve Švédsku. „Byl to z našeho hlediska vynikající zápas. Rozdíl byl pouze v přesilovkách, ve kterých dali domácí dva góly a my žádný. Ve hře pět na pět bych řekl, že jsme byli o kousek lepší," je kouč přesvědčen.

Celkově v obou duelech Mountfield doplatil na poměrně značný počet vyloučených. „Někdy to byly i trochu sporné výroky. S polovinou vyloučených bych souhlasil, ale s druhou polovinou asi ne," přemítá Draisaitl. „Neřekl bych ale, že se na mezinárodní scéně píská nějak o hodně jinak než v české extralize. Alespoň z toho, co jsem viděl na videu z minulé sezony."

Vzhledem k tomu, že do finálového turnaje European Trophy postoupí pouze vítězové jednotlivých divizí a nejlepší dva týmy z druhých míst, není pozice týmu z hlediska tabulky úplně ideální. „Určitě by nám pomohlo, kdybychom doma porazili Hamburk i Berlín. Proto se na tyto zápasy chceme dobře připravit. Pokud se nám to podaří, tak bychom měli být opět ve hře," burcuje před nadcházejícími dvěma atraktivními zápasy.

Přestože je Peter Draisaitl bývalým dlouholetým německým reprezentantem, nějakou zvýšenou motivaci proti svým krajanům nepociťuje. „To bych opravdu neřekl. Oba týmy však velice dobře znám a mám našim klukům co říct," tvrdí. Kvalitu soupeřů plně respektuje. „O Berlínu je zbytečné se bavit. Ten udělal v posledních sedmi letech pětkrát německý titul. To je fantastická bilance, která hovoří sama za sebe. Hamburk má na papíře postavené mužstvo také na první trojku. Myslím, že to oba budou mimořádně atraktivní zápasy a bude se na co dívat," láká trenér diváky do hlediště Budvar Arény.

Berlín ani Hamburk prý neprodukují úplně ten klasický německý důrazný hokej. „Berlín hraje hodně technicky a dobře bruslí.Hamburk je na tom podobně, i když je to asi přece jen důraznější mužstvo," stručně trenér charakterizuje oba soupeře.

Trenéři by měli mít k dispozici prakticky kompletní kádr. Výjimkou stále zůstává obránce René Vydarený. „Renda už delší čas bruslí a teď už začíná trénovat úplně naplno. V těchto dvou zápasech ho ale určitě ještě pošetříme. Ještě nemá ruku tak zesílenou, aby mohl nastoupit."

Otazník visí i nad mladíkem Tomášem Rouskem, který ve Skandinávii ani jednou nenastoupil. Byli bychom rádi, kdyby teď alespoň jeden zápas odehrál. Chtěli bychom ho vidět v akci," uzavírá trenér Peter Draisaitl pozvánku na atraktivní dvojici zápasů.

Jednotné vstupné na zápasy European Trophy činí sto korun. Majitelé celosezónních permanentek mají vstup  volný. Vstupné pro majitele permanentek na základní část se řídí běžným ceníkem. Děti do 130 cm a do šesti let věku mají vstup zdarma. Pokladny budou otevřeny vždy hodinu před zápasem.