O takovém vstupu do utkání Výborného družina přemýšlela asi jen v těch nejbujnějších snech. Už po čtrnácti vteřinách putoval po faulu na Gulaše na trestnou lavici jeden ze zlínských lídrů Balaštík. Domácí přesilovkové komando vymysleli báječnou kombinaci, na jejím konci v čase ve 43. vteřině zápasu otevíral Gulaš skóre do odkryté Sedláčkovy klece.

Přesilovku si pak zahrál i Zlín. Jihočeši se ubránili a v 7. min. uhodili znovu. Ptáčkovu tvrdou střelu zlínský gólman jen srazili na zadní mantinel, ale zkušený bek si kotouč dojel a přes Sedláčkův beton ho protlačil podruhé do sítě. Do té doby zcela neškodný Zlín zahrozil až těsně před první sirénou, kdy se před Kovářem ocitl naprosto osamocený Kubiš.

Druhá třetina přinesla jeden z klíčových momentů zápasu. Sudí poslali Mountfield na celé dvě minuty do tří. Zlín však tuto velkou výhodu nezužitkoval, když narazil na nadšeně bojujícího soupeře na čele s výborným Kovářem v brance. Ten posléze zlikvidoval i stoprocentní šanci Záhorovského.

Trpěliví domácí se dočkali zase v polovině zápasu. Po Gřegořkově střele od modré se ve skrumáži prosadil zkušený Štrba a po několika letech opět skóroval v českobudějovickém dresu.

Hosté se dočkali krátce po skončení přesilovky, kdy na 3:1 snižoval Balaštík.

Závěrečné dějství nabídlo hlavně urputný boj a několik bravurních Kovářových zákroků. Sedm minut před koncem nachytal Sedláčka lehkou střelou Sailer a bylo definitivně rozhodnuto.

Hosté to ještě zkusili ve čtyřminutové přesilovce. Kovář byl ale opět oporou svého týmu. V závěru pečetil Mikeska dvěma góly na 6:1.

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (Snopek, Kotrla), 7. Ptáček, 31. Štrba (Gřegořek), 53. Sailer (Vak), 58. Mikeska (Gřegořek), 59. Mikeska (Ptáček, Gřegořek) – 34. Balaštík (Köhler, Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Bejček, Lhotský. Vyl. 7:9, využ. 2:0. Diváci: 4519. Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Macháček, Snopek, Gřegořek, L. Poživil, Melichar – Gulaš, Mikeska, Kotrla – Veselý, Vak, Sailer – Melichárek, Šimánek, M. Hudec – Kuchejda, Štrba, Ježek. Trenéři: Fr. Výborný a Kupka. Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kristek, Záhorovský – Sivák, Balán, Kubiš – Ondráček, Mokrejš, Čech. Trenéři: Venera a R. Vlach st.

Hlasy trenérů – František Výborný (HC Mountfield): „Pro nás to byl mimořádně důležitý zápas a také jsme k němu tak přistoupili. Povedl se nám začátek, kdy jsme dali dva rychlé góly. Zlín je silný tým, který dokáže z minima vytěžit maximum. Ani za stavu 3:1 pro nás jsme tak neměli nic jistého. V závěru nám to tam napadalo a vítězství nakonec bylo hodně výrazné. Zlín jsme porazili v letošní sezoně vůbec poprvé a jsme za to moc rádi.“

Rostislav Vlach st. (Zlín): „Nepovedl se nám začátek utkání. Prohrávali jsme 0:2, což se pak špatně dotahuje. Domácí měli větší hlad po vítězství a také větší nasazení. My se v poslední době trošku trápíme. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě.“