Domácí nastoupili sice bez zraněného tria Kotaška, Květoň a Langhammer, ale samotný úvod zápasu zvládli excelentně. Už po osmapadesáti vteřinách se proháčkoval brněnskou obranou Mertl, šikovně zasunul podél gólmana Hoviho a zaznamenal svůj premiérový letošní gól.

Pak už se ale hrálo hlavně podle brněnských not. Brankář Kovář se ještě zaskvěl, když zlikvidoval Hruškovo sólo. Vyrovnat se hostím podařilo v 11. minutě. Po závaru před Kovářovou klecí tečoval Balej kotouč do jeho sítě bruslí. Videorozhodčí zkoumal celou situaci několik nekonečné minut, ale nakonec ji označil za regulérní gól. Záhy mohlo být ještě hůř, ale Pospíšil obrovskou příležitost spálil.

Druhého gólu se Kometa dočkala v 15. minutě. Domácí beci si nedokázali udělat pořádek před vlastním brankovištěm a Jar. Svoboda ze skrumáže skóroval.

Zatímco první třetina byla rušná z obou stran, ve druhé tempo hry přece jen polevilo. Ve vlastním oslabení ulétl Gulaš, jeho dělovka našla však jen náruč připraveného Hoviho. Velkou šanci měl nadvakrát Mertl, ale ani on se neprosadil.
Pak přišly zase brněnské velké chvíle. Kovář si však doslova vychutnal Baleje i Brabence,
vyznamenal se pak rovněž při dělovce Kvapila. Necelou půlminutu před druhou sirénou ale bylo vyrovnáno. Pletka si parádně vyměnil kotouč s Martynkem a bekhendem překonal Hoviho.

Do závěrečné třetiny už nenastoupil domácí centr Kašpařík a zbytek zápasu sledoval v civilu z prostoru mezi střídačkami. Hrálo se hodně opatrně a žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Až ve 49. min. Mikeska nejprve spálil tutovku, ale hned vzápětí našel skulinu po ledě skulinu mezi Hoviho betony.

V závěru zkusili hosté power play, ale hosté pouze nastřelili tyč.

Branky a nahrávky: 1. Mertl (Snopek), 40. Pletka (Martynek), 49. Mikeska (Šimánek, Vydarený) – 11. Balej (R. Hruška), 15. Jar. Svoboda (Veselý). Vyl. 2:3, využ. 0:0. Rozhodčí: Hradil, Šindler – Jelínek, Pešek. 4439 diváků. Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma – Šimánek, Mikeska, Kuchejda – Gulaš, Mertl, R. Pšurný – Martynek, Kašpařík, Pletka – M. Pšurný, Červený, A. Ježek. Trenéři Výborný a Kupka. Brno: Hovi – Stehlík, Protivný, Houdek, Zubíček, Richter, Malec, Mojžíš – Balej, R. Hruška, Kvapil - Erat, Brabenec, Hubáček – Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý – Jakub Svoboda, R. Procházka, Pospíšil – Dlouhý. Trenéři Jeřábek a Lubina.

Hlasy trenérů – František Výborný (HC Mountfield): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu a mohli jsme dát i druhý gól. Zápas byl ale po celou dobu otevřený a Brno ukázalo velkou sílu. Byl to souboj brankářů. Oba byli vynikající. Smekám před našimi hráči, protože ve druhé třetině nás Brno dostalo pod velký tlak. Za takové vítězství jsme moc rádi.“

Vladimír Jeřábek (Brno): „Dlouho to pro nás vypadalo na nějaký bod. Nechytili jsme začátek zápasu. Dostali jsme rychlý gól, který vyplynul z našeho nepohybu. Rozhodující byla druhá třetina, kdy jsme soupeře dostali pod tlak. Vytvořili jsme si šance, ale neproměnili je. Pak jsme udělali chybu, která nás stála zápas. Takový už hokej bývá.“