Jihočeši měli díky ostatním zápasům zajištěný postup do finále již před začákem zápasu, přesto neponechali nic náhodě a Kometu v její hale zcela zaslouženě přehráli. "Postup nás samozřejmě těší, ale chceme v Brně uhrát stejně jako v každém jiném utkání co nejlepší výsledek," ujistil ještě před úvodním vhazováním kapitán František Ptáček.

První šanci zápasu měl sice hned v úvodu domácí Hruška, který uháněl sám na hostující branku, ale vylámal si zuby na výborném Kovářovi. Poté dokonce dosáhl Jar. Svoboda gól, který ale kvůli vysoké holi nemohl platit. "Vysoká hůl to byla, nemělo smysl se hádat," připustil i sám brněnský útočník.

Hosté přežili tři oslabení krátce po sobě a pak už se začalo hrát podle jejich not. Dvě minuty před první sirénou se natlačil před Hoviho uzdravený obránce Kolarz a odražený kotouč pohodlně napálil do sítě Gulaš.

Hned po změně stran vychytal Holcovu tutovku Kovář a pak už zase hráli prakticky jenom hosté. Ve 32. min. po akci Pšurného Langhammer nadvakrát a s pomocí obránce dotlačil kotouč do brněnské klece podruhé. Třetí branka přišla ve 37. minutě. Po Mikušově střele od modré a Mikeskově dorážce zaznamenal svůj premiérový gól v prvním týmu Mountfieldu Polodna.

Ve třetí třetině už Jihočeši v naprosté pohodě kontrolovali svůj tříbrankový náskok a až v samotném závěru připravil Kováře o druhou nulu v soutěži čestným úspěchem Jankovič.

V závěrečném duelu skupiny hostí Mountfield již jako jistý postupující v úterý od 17.30 Spartu Praha.

Branky a nahrávky: 58. Jankovič (H. Zohorna) - 19. Gulaš (Kolarz), 32. Langhammer (R. Pšurný, Gulaš), 35. Polodna (Mikeska, Mikuš). Rozhodčí: Hradil, Kubinčík - Čech, Novák. Vyloučení: 5:7, navíc dom. Jak. Svoboda a host. L. Květoň 10 min., bez využití: 0:0. Diváci: 2053. Mountfield: Jak. Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Dvořák - Šimánek, Kašpařík, L. Květoň - Gulaš, Langhammer, Sailer - R. Pšurný, Mikeska, Polodna - Kuchejda, Červený.