Z hostující sestavy vypadl zraněný obránce Vydarený, kterého nahradil Kotaška. Jako sedmý bek figuroval na soupisce Tůma. Útočné řady nastoupily ve stejném složení jako v pondělí.

Hosté měli doslova raketový start do utkání. Hned ve 2. min. nachytal na švestkách zkušeného gólmana Málka obránce Kolarz. Zpoza brankové čáry nahodil kotouč na jeho klec a štěrbinou mezi Málkovým betonem a tyčkou si ho vítkovický brankář srazil do sítě. „Rozhodně to nebyl záměr. Nahodil jsem puk do ohně a doufal jsem, že ho třeba někdo tečuje do branky,“ uvedl šťastný střelec.

Rychlý gól výrazně přispěl tempu zápasu, které bylo podstatně vyšší než v předcházejících třech utkáních. Hosté v první třetině soupeře výrazně přestříleli, Vítkovičtí zlobili především v přesilovkách.

Také po změně stran pokračovali Jihočeši ve velmi dobrém výkonu. Nejprve Květoň v přesilovce tečovanou střelou orazítkoval tyč a ve 25. min. se skóre měnilo podruhé. Hosté dostali sice pouhých deset vteřin možnost hrát ve dvojnásobné početní výhodě, ale využili ji stoprocentně. Po sedmi vteřinách vypálil Ptáček od modré, Málek vyrazil kotouč nad sebe a obránce Malík si ho ve snaze zasáhnout srazil rukou do vlastní branky.
Třetí gól mohl přidat ještě po vydařeném průniku Pšurný a dorážející Kuchejda, ale na Málka tentokrát nevyzráli.

Postupně ale začali přidávat Vítkovičtí a místy si vynutili až drtivý tlak. Především při přesilovce v závěru třetiny hosté odolávali jen s vypětím všech sil. Díky maximální bojovnosti a obětavosti však přece jen odcházeli podruhé do kabin se slibným dvoubrankovým náskokem.

Přestávka vítkovický nápor přece jen otupila a hosté mohli v úvodu třetího dějství definitivně rozhodnout. Kašpařík a Mertl však v opravdu slibných příležitostech neuspěli.

Postupem času se domácí celek opět začal nadechovat k náporu. Pohla ještě vychytal výborný Kovář, ale deset minut prolétl obranou Mountfieldu Klimek a nekompromisně zavěsil pod horní tyčku. O pouhou půlminutku mohlo být vyrovnáno. Huna napálil kotouč na branku, kterou posunul Šulc a musel na trestnou lavici.

Domácí tlak až neuvěřitelně sílil a Kovář sbíral jeden skvělý zákrok za druhým. Minutu a jednadvacet vteřin před koncem domácí odvolali gólmana, ale Kašpařík do prázdné branky pečetil na konečných 1:3.

Branky a nahrávky: 51. Klimek (Trnka) – 2. Kolarz (Gulaš), 25. Ptáček, 60. Kašpařík (Šimánek, Podlešák). Vyl. 8:8, využ. 0:1. Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Barvíř, Blümel. 7354 diváků. Stav série: 2:2.
Vítkovice: Málek – Vosátko, Malík, Punčochář, Voráček, Trnka, Rehák, Bartoň – Huna, Burger, Szturc – Ujčík, Húževka, Káňa – Pohl, Vrána, Klimek – Šedivý, Strapáč, J. Sýkora. Trenéři: Trličík a Moták.
České Budějovice: Jakub Kovář – Vykoukal, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc – Šimánek, Mikeska, L. Květoň – Gulaš, Kašpařík, Pletka – Kuchejda (42. Burian), Mertl, R. Pšurný – Červený, Langhammer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Hlasy trenérů – Milan Kupka (Mountfield): „Opakoval bych se, ale v této sérii je to pořád stejné. Dvě třetiny byly vyrovnané, ale tentokrát jsme dali góly my. V závěrečné třetině domácí přitlačili, ale bojovností a dobrou obranou, podpořenou výborným Kovářem v brance, jsme vítězství udrželi. Jsme rádi, že jsme stav série vyrovnali na 2:2.“

Zdeněk Moták (Vítkovice): „Dostali jsme dva nešťastné góly. Teprve potom jsme začali hrát hokej. Třetí třetina byla z naší strany dobrá a nevyužili jsme v ní několik šancí. S jedním gólem se vyhrávat nedá.“