Českobudějovický celek vykazuje v domácích zápasech skutečně velkou formu. „Bylo to velmi dobré utkání, které se divákům muselo líbit nejen proto, že jsme vyhráli,“ pochvaloval si trenér vítězů František Výborný. „Třinec je lídr tabulky, má nesmírně silné mužstvo a pro nás bylo velkou výzvou ho porazit.“

Jeho svěřenci podali zodpovědný výkon, který vedl k úspěchu. „Chtěli jsme hrát trpělivě a aktivně, což se nám dařilo. V první třetině jsme nevyužili nějaké šance, což nás ale nezlomilo a pokračovali jsme dál. Když jsme dali třetí gól, tak už jsem věřil, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Body potřebujeme a vítězství si nesmírně vážím,“ přiznal Výborný.

Z nedělního duelu ho mrzela jediná věc. Tou byla nula, o kterou přišel v poslední minutě gólman Kovář. „Hráči mu v konci k nule nepomohli. Kubovi jsem ji moc přál a za výkon nejen v tomto utkání by si ji zasloužil,“ chválí svého spolehlivého brankáře.

Třinečtí na jihu Čech ukázali svou sílu, ale na rozjetý domácí celek to tentokrát nestačilo. „Připravovali jsme mužstvo na velice těžké utkání a také na variantu, že to možná bude o jednom gólu. Nechtěli jsme pustit Mountfield do vedení, protože potom už se s tím těžko něco dělá. Na jeho ledě se takové zápasy jen těžko otáčejí,“ uvědomoval si trenér Třince Pavel Marek.

Tento plán hosté plnili jen v první třetině. „Naším výrazným přičiněním jsme ve druhé třetině soupeře pustili do dvougólového vedení. To byl podlé mého názoru asi rozhodující moment celého zápasu,“ připustil.

Přestože do třetí třetiny stáhla hostující střídačka hru pouze na tři útoky, ke zvratu to nevedlo. „Sice jsme zlepšili pohyb, ale k úspěchu to stejně nevedlo,“ konstatoval Marek.