Litvínov na domácím ledě Jihočeši jednoznačně přehráli a zvítězili 4:1.

Trenér Jan Tlačil mohl být s výsledkem i výkonem svých svěřenců spokojen. „Úvodní zápas každé sezony přináší vždycky nervozitu a bývá poznamenán nerozehraností. Vstoupili jsme do něj aktivně a soustředěně. Výsledek 4:0 po dvou třetinách se nám velice zamlouval a vypovídal o obrazu hry. Třetí třetina už byla rozháraná častým vylučováním a neměla spád. Konečný výsledek 4:1 je pro nás velice slušný. Chtěl bych poděkovat hráčům, jak zvládli první zápas před domácími diváky,“ zhodnotil spokojený trenér premiérový duel sezony.

Litvínovský kouč Jaroslav Hübl nehledal pro vystoupení svých svěřenců žádné omluvy. „Prohráli jsme zcela zaslouženě. Nepodali jsme výkon hodný extraligy. Asi jsme si mysleli, že jsou to pořád ještě přátelské zápasy. S takovouhle hrou jsme uspět nemohli,“ nebral si servítky.

Zajímavý moment přinesla první třetina. Štěpán Hřebejk byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Podle změny pravidel měl být jeho exekutorem jako faulovaný hráč právě on. Nakonec ho ale vystřídal Milan Gulaš a Hübla v brance překonal parádní střelou pod horní tyčku. „Toto pravidlo ještě nebylo schváleno a mělo by platit až od příštího roku,“ vysvětlil trenér Tlačil.

Právě Gulaš ale utkání nedohrál, když musel předčasně do kabin po nevybíravém faulu Trávníčka. Odnesl to naraženými žebry. „On už je takový. Faul to samozřejmě byl, ale nechci komentovat výkony rozhodčích. S Michalem si o tom zákroku promluvím, ale hokej je tvrdá hra a podobné zákroky byly v utkání i z druhé strany,“ všiml si litvínovský kouč Hübl.

Tabulka po prvním kole pochopitelně nic neřeší. V každém případě je na ni ale příjemný pohled, protože díky vítězství o tři góly se na jejím čele usadil právě Mountfield.

Již v pátekho čeká těžký zápas na ledě Třince, který dost nečekaně zvítězil v Praze na Slavii. „Jedeme až v den zápasu a chceme rozhodně uspět,“ ujistil Tlačil.

V neděli hostí Jihočeši na svém ledě Kladno (17).