Předsezónní cíle byly asi vyšší, ale jistotou je, že letošní ročník dopadne z českobudějovického pohledu lépe než ten minulý, kdy si Mountfield prošel martyriem bojů o záchranu a výsledná jedenáctá příčka byla při finálových ambicích velkým zklamáním.

Jistotou je, že sezona letošní neskončí žádným průšvihem. Naopak. Nyní má před sebou mužstvo výzvu, aby ve vyřazovacích bojích dokázalo, že se může poprat klidně i o mety nejvyšší. Zápas se Zlínem naznačil, že by to nemusel být pouhý sen.

Po dvou mimořádně důležitých výhrách na penalty tentokrát Jihočeši svého soupeře doslova deklasovali. „Zatímco pro nás to bylo utkání mimořádného významu, pro Zlín zase až tak důležité nebylo. Na přístupu hráčů to bylo znát,“ všiml si trenér František Výborný.

Klíčovým momentem bylo vedení jeho týmu 2:0 po první třetině. „Zlín je ale soupeř, který dokáže z minima vytěžit maximum. Má na to typy hráčů a také proto je v tabulce tam, kde je. Proto jsme dlouho neměli nic jistého. Góly nám tam napadaly až v závěru a dotáhli jsme utkání do vítězného konce, za což jsme moc rádi,“ připustil Výborný.

Zlínský asistent trenéra Rostislav Vlach uznal, že výhra domácího týmu byla zcela zasloužená. „Nezachytili jsme začátek utkání a za stavu 0:2 se to těžko dotahuje. Budějovice měly větší hlad po vítězství a také větší nasazení. Poslední zápasy se trápíme a trochu nám chybí jiskra. Budějovice vyhrály zcela zaslouženě,“ řekl po utkání.

Velkou oporou vítězů byl brankář Kovář, jenž úspěšně zaskakuje za Romana Turka. „Byl vynikající. Chytil několik tutovek soupeře, čímž výrazně přispěl k našemu vítězství,“ chválí trenér Výborný gólmana. „Od jeho výkonu se odrazilo celé mužstvo.“

Extraligu nyní čeká třítýdenní olympijská příprava. Mountfield ji vyplní poctivou přípravou. „Do neděle mají hráči volno. Potom začneme dvoufázově trénovat. Bude to klasická příprava na ledě proložená posilovnou. Chceme se dobře připravit na další utkání,“ zdůrazní Výborný.

Zpestřením přípravy budou pro Mountfield dvě přátelská utkání ve Švýcarsku. 24. února nastoupí v Klotenu a o den později v Bernu. „“Rádi bychom odehráli přátelský zápas také v Táboře, kde máme výbornou spolupráci a rádi bychom zde prezentovali náš klub. Pouze čekáme na vhodný termín,“ poznamenává sportovní manažer klubu Jaroslav Jágr.

HC Tábor vstoupí v pátekv Kadani do předkola play off. Vypomůže mu kvartet českobudějovických hráčů: brankář Čech a útočníci Červený, Štrba a Kuchejda. „Ve hře je ještě také brankář Kovář,“ doplňuje Jágr.