Jste spokojen s dosavadním bodovým ziskem a postavením v tabulce?
V tabulce jsme druzí, ale to není až tak podstatné. Mužstvu jsem řekl, že důležité bude, kolikátí budeme koncem ledna. Na druhou stranu by nebylo dobré, kdybychom byli čtvrtí nebo pátí. S umístěním panuje střízlivá spokojenost.

S herním projevem týmu jste spokojen?
Některé pozitivní věci jsou znát. Ale to mi nestačí. Chtěl bych vidět daleko větší změnu, která se týká agrese a dohrávání protihráčů. Doma před šesti tisíci diváky musíme hrát daleko agresivněji. Soupeři by měli mít strach sem vůbec přijet. To se nám ale bohužel nedaří. Tenhle syndrom se pak projevuje i venku, kde neumíme hrát fyzický hokej, který soupeře bolí a jasně dává signál, že body nerozdáváme. To se nám však ještě nevede. Co se týká statistik, tak by šel vylepšit počet vstřelených i obdržených branek. Pracujeme na tom z pozice ofenzivy i defenzivy.

Co využívání přesilových her?
Tam máme rezervy. Zatím se nemůže úplně chytit první přesilovková pětka. Druhá plní svou roli relativně dobře. Přestože dostává méně času, tak je produktivnější. Zlepšili jsme se ve hře v oslabení. Z toho mám dobrý pocit. Bránící dvojice Jonák – Heřman a Vlček – Prokeš si vedou velmi dobře. To jsou pozitivní věci.

Líbí se vám kulisa domácích zápasů v Budvar aréně?
Diváci jsou tady úžasní. Několikrát jsme teď měli vyprodáno. Možnosti tréninku a zázemí na stadionu jsou také na vysoké úrovni. Funguje i spolupráce s vedením klubu. Zatím je to pro mě v Motoru velice příjemná práce.

Z bodového hlediska je poměrně velký rozdíl ve vašich výsledcích doma a venku.
To mi každý podsouvá, ale když se podíváte na tabulku venkovních zápasů, tak jsme třetí. Rozhodně bych to nechtěl omlouvat, ale cítím, že se tady z toho trošku stává nějaký syndrom. Třeba Karlovy Vary jsou venku jedenácté. Brzdil bych extrémní negaci, kterou cítím, že Budějovice hrají venku velmi zle. Na druhou stranu nehrajeme tak dobře, jak bych si představoval. To jednoznačně. Neviděl bych to však jako nějaký extrémní problém. Znovu opakuji. Venku nehrajeme dobře, chtěli bychom hrát lépe a sbírat více bodů. To jednoznačně.

Cítíte, že proti vám jako jednomu z favoritů celé soutěže mají soupeři větší motivaci?
Každý se na nás chce vytáhnout. Přijedou Nedorost, Vampola, Kutlák nebo Novák a na koho jiného se soupeři mají vytáhnout než právě na Motor, který je favoritem soutěže. Když si pouštím video z jiných zápasů, tak vidím daleko větší úsilí a nadšení v utkáních s námi než s někým jiným. Což je pro nás dobře, protože nás to zoceluje. Tím to nechci omlouvat. Máme si s tím poradit. Jsme pro každého červený hadr na býka. Většina hráčů soupeřových týmů se s takovými hokejisty nikdy nesetkala. Na omluvu našich kluků musím říct, že to nemají vůbec jednoduché. Navíc jsme relativně hodně vylučováni a je otázkou, jestli jsou to vždycky všechno fauly. To ať si každý udělá svůj názor. Občas se rozhodčí chovají trochu jako Jánošík. Bohatým berou a chudým dávají. Rozhodně nechci, aby to vyznělo jako výmluva. Jenom jako komentář po měsíci zkušenosti s WSM ligou.

Hráčský kádr máte momentálně stabilizovaný, nebo se ještě poohlížíte po nějakých posilách?
Nechceme takovou posilu, abychom vyměnili jednoho hráče za druhého. To ne. Musela by přijít posila s velkým P. Na trhu ale momentálně žádný takový hráč není. Hokejisty intenzivně hledá Jihlava i další kluby. Po celé Evropě. Je také fakt, že se sem hráči sami hlásí. Budějovice mají dobrý zvuk. Mám spoustu přátel v celé hokejové Evropě. Přišly mi teď dva e–maily z Německa a jeden z Lotyšska. Spousta hráčů by tady chtěla hrát. A to by si měli uvědomit také kluci, kteří tady teď jsou.

Snažíte se držet ve hře všechny hráče kádru?
Ano. Rotujeme obránce, aby si v uvozovkách zahráli všichni. Podobné je to i v útoku, protože do play off potřebujete pět pětek. Nechci teď hrát na čtyři jasné pětky a pátou nechat čekat, jestli se někdo zraní. Proto jsme docela uvítali, že si naši hráči mohli jít zahrát extraligu do Jihlavy. I s vědomím, že to je tady velice nepopulární soupeř. Nám jde ale o nás a nevidím v tom problém. Nejde o to, jestli Jihlavě pomáháme. Ona bude mít dost starostí sama se sebou. Nás zajímá, že si naši hráči mohou zahrát super zápasy. Jsem rád, že funguje spolupráce s druholigovými týmy Táborem, Pískem a David servisem, kam chodí naši mladší hráči. Snažíme se, aby všichni kluci z kádru pravidelně nastupovali.

Čeká vás duel s Litoměřicemi, které často mění sestavu. Je to nepříjemné pro přípravu?
Je to málo čitelný soupeř a hlavně nikdy nevíte, kdo přijede. Jestli dorazí jedno auto z Plzně, nebo budou mít třeba hráče z Liberce. Nevíte, jestli jim Pardubice uvolní gólmana. V tomhle směru je těžké se na podobné týmy připravit. Já to otáčím do pozitiva. Klukům říkám, abychom se starali o nás. Když soupeři vnutíme naši hru, tak je nám to jedno. Doma bychom měli být aktivnější a jít si za vítězstvím. Chceme vyhrát.