Jihočeši zvládli úterní čtvrtý duel na ledě soupeře, vyhráli 3:1 a vyrovnali stav na 2:2. Byla to ale bitva jako řemen, ve které nejprve tahali za delší konec právě hosté, ale v závěru museli přestát drtivý tlak soupeř.

Důležitým momentem zápasu byl rychlý gól Michaela Kolarze, který skóroval hned ve 2. minutě. „Začali jsme podobně jako v pondělí, kdy jsme také neměli špatný začátek. Ale nedali jsme góly. Tentokrát se nám branku povedlo vstřelit. Byl to šťastný gól, ale i takové padají. Od tohoto okamžiku se nám hrálo lépe a trochu to z nás spadlo. Cítili jsme se v pohodě a šli jsme si za vítězstvím,“ vrací se ještě ke čtvrtému utkání centr Mountfieldu Pavel Kašpařík.

Průběh zápasu mohl být z pohledu jeho týmu i klidnější, řadu šancí však Mountfield nevyužil. „V první polovině zápasu jsme byli lepší a škoda, že jsme šance neproměnili. Takhle soupeř pořád cítil šanci. V závěru se domácím podařilo snížit a byli opravdu hodně nepříjemní. Celá série je jenom o proměňování šancí. Pokud se nám to bude dařit, tak celou sérii zvládneme,“ je přesvědčen písecký odchovanec.

Vítkovice si vynutily skutečně až drtivý tlak a obrana hostí odolávala jen díky maximální obětavosti a skvělému Kovářovi v brance. „Byl to veliký tlak. Vedli jsme jenom o gól a domácí cítili velkou šanci. Pokud by vyhráli, odskočili by nám na dva zápasy, což by pro nás byla velice zapeklitá situace. Oni to zkusili, nic jiného jim ani nezbývalo. My jsme trochu zalezli a hráli pasivně. Tím jsme jim situaci trochu ulehčili. Podobný závěr musíme zvládnout lépe,“ má Kašpařík jasno.

Mimořádně dramatický závěr měl pro Jihočechy šťastnou tečku. Při vítkovické power play pečetil výhru 3:1 do domácí branky právě Pavel Kašpařík. „Jirka Šimánek mě krásně viděl a přes beka mi puk jenom tak lehce přiťukl. Pro mě už to pak bylo velice jednoduché,“ připustí Kašpařík, jenž kotouč vezl sám do úplně prázdné branky. „Velký kus práce tam odvedl hlavně Martin Podlešák. Vyhodil puk ze třetiny. Pro mě už to byla jen taková třešnička na dortu,“ usměje se.

Zkušený hokejista ještě stačil před gólem poškádlit domácí hokejisty. „To je play off. Oni nás takhle škádlí celou dobu,“ jenom mávne rukou. „Pořád brečí a něco na nás hulákají. Zápasy jsou to vyhrocené a patří to k tomu. Slovní přestřelky jsou běžnou součástí tohoto boje,“ nedělá z toho žádnou vědu.

Českobudějovická výprava se po utkání nevracela, ale zůstala v Ostravě prakticky celý týden až do pátečního duelu. „Je to poměrně dlouhá doba, ale s tím se musíme vypořádat. Samozřejmě je to tady veselejší, když jsme vyhráli. Máme čas si odpočinout a připravit se na další důležitý zápas,“ burcuje předpátým dílem napínavé série.