Jak jste vyplnili reprezentační přestávku?

Dva dny jsme měli úplně volno. Odvezl jsem dcerku na otočku k rodičům na Vánoce, takže jsem si dal sedm hodin v autě tam a zpátky. Ve středu a ve čtvrtek jsme trénovali dvoufázově. V pátek už byl jenom jeden trénink na ledě a druhý v posilovně.

Tréninky byly zaměřené na oživení kondice?

Pořádně jsme si zabruslili a tréninky byly ve velkém tempu. Na druhou stranu se už v úterý hraje a pauza nebyla tak dlouhá jako ta minulá. Nedala se nějak honit kondice, ale tréninky byly v tempu a pořádně jsme se zpotili. Nabrali jsme zase nějakou jiskru do dalších zápasů.

Máte za sebou sérii čtyř porážek v řadě. Přišla vám proto přestávka vhod?

Přestože jsme prohrávali, tak jsme nehráli špatně. Se Slavií jsme doma prohráli hodně smolně, s Brnem jsme nedali ze začátku góly a pak z toho byl hrozný zápas. Jediný výbuch jsme měli v Pardubicích. Nevím, jestli pauza přišla nebo nepřišla vhod, ale jediný výbuch byl opravdu vidět v Pardubicích.

Ať je to jak chce, vaši sérii pěti vítězství vystřídaly čtyři porážky v řadě. Kde je podle vás příčina?

Poslední dva zápasy jsme nedali gól a bez gólu, to se těžko vyhrává. V koncovce jsme byli slabší. V Pardubicích se k tomu přidaly i individuální chyby, které nás stály první tři góly. Prohrávat tam 0:3, to už se otáčí jen těžko. Štve mě ale, že jsme se o to nezkusili nějak víc porvat. Možná jsme to zkusili, ale každý jen nějak tak individuálně. Tak jsme však neměli vůbec žádnou šanci na úspěch.

Dávat góly je v poslední době vaším problémem. Chybí vám větší důraz nebo přesnost v koncovce?

Musíme dát dohromady útok s obranou. Soustředili jsme se více na obranu středního pásma, což nám začalo fungovat. Měli bychom ale na druhou stranu také více vyrážet do protiútoků. To je herní styl, který tady nemáme až tak zažitý a musíme si na něj zvyknout. Pak by se mužstvo mělo zase zvednout. Ze začátku sezony jsme do každého bušili jako hluší do vrat a třeba pět gólů jsme stejně nedali. Když jsme jich pak několik dostali, tak jsme stejně prohrávali. Pro lidi to možná nebude až tak záživné. V momentální situaci ale potřebujeme hlavně dobře bránit a cenu pro nás má každý bod.

Oproti začátku sezony se vám úplně přestaly dařit přesilovky.

Ty budeme muset úplně změnit. Možná jsme v podvědomí měli, že nám přesilovky jdou, a přestali jsme v nich bruslit. Přestaly nám vycházet věci, která nám vycházely na začátku sezony. Soupeři nás samozřejmě také trochu přečetli. Budeme se muset zase začít více pohybovat a také střílet. Potom klid na hokejky snad zase přijde.

Oproti původnímu středečnímu termínu hrajete s Vítkovicemi už v úterý. Uvítali jste tuto změnu termínu?

Určitě jsme za to rádi. S návrhem na změnu termínu přišly Vítkovice. Je by čekala dlouhá cesta domů a v podstatě zkažené Vánoce. My bychom sice hráli doma, ale kluci by se také těžko dostávali domů. Ve středu sice bude normální dopolední trénink, ale odpoledne volno každý uvítá.

Vítkovice vstoupily do extraligy výborně a dlouho byly dokonce na první místě. Slevily teď podle vás z výkonnosti?

Padesát dva zápasů nelze udržet vysokou výkonnost. To se nepodaří nikomu. To mohl možná Vsetín v dobách největší slávy. Tehdy byl ale hokej přece jen někde jinde. Vítkovice naposledy prohrály doma s Brnem. Liga je vyrovnaná. Možná teď dělají trochu méně bodů než na začátku sezony, ale nemyslím si, že by hrály nějak hůř.

Každopádně vás čeká těžký soupeř?

To určitě. První zápas jsme sice otočili, ale v první polovině zápasu nás Vítkovice přehrávaly tak, jako se to tady ještě nikomu nepodařilo. Otočili jsme to šťastnými góly. Na druhou stranu, když jsme hráli u nich, tak se do nějakého extra tlaku nedostaly a vyrovnávaly po naší chybě minutu před koncem.