„Nikdo se neomlouval, takže věřím, že budeme kompletní," uvedl před ním kouč týmu Jiří Fedur. Nečekal omluvenky.

Jeho tým se ve středu večer (19) utká s Krumlovem. V sezoně popáté, v play off potřetí - a naposledy. „Můžeme překvapit jedině disciplínou a lepším herním projevem než doposud. Zatím hrajeme pod svými možnostmi," říká na rovinu trenér. „Trápí nás to, ale je to sport. Kdyby nám měla forma odejít, tak je to v nepravý čas, ale věřím, že se to poddá a ve středu vybojujeme vítězství."

Na krumlovském stadionu panují po dobu rekonstrukce kabin bojové podmínky. „Jsme v kraji, neřešíme to," kroutí hlavu Fedur a tuší, domácí znovu nedají obhájci ani metr ledu zadarmo. „Podle mne ale promarnili ohromnou šanci nás vyřadit, a to by mohlo hrát roli! Měli by zpytovat svědomí. Měli nás v hrsti a my se štěstím vyvázli," vzpomíná třetí třetinu, hlavně koncovku domácího zápasu, kdy bylo na domácí tretsné lavici plno.

Pro potíže s nohou nedohrál doma centr Jiří Hanzal a sledoval třetí třetinu mezi diváky. „Na kraj je to pan hokejista, musí nastoupit, to se nedá nic dělat," burcuje kouč. „Může to být poslední zápas. Věřím, že podle toho k tomu každý přistoupí a popereme se o výsledek," dodal Jiří Fedur.