Radost mu udělaly i ty dva zmíněné góly, přestože už se jednalo spíše jen o kosmetické vylepšení skóre. „Byla to třešnička na dortu, nicméně já si ty góly rozhodně počítám,“ usměje se.

Výkon týmu byl tentokrát opravdu dobrý a také konečný výsledek v duelu proti druhému týmu tabulky až nad očekávání přesvědčivý. „Jsme rádi, že jsme konečně dali více gólů než jeden. Měli jsme dobrý pohyb,“ všiml si Mikeska a k utkání přidal ještě jeden postřeh. „Nechci říkat, že klukům ze Zlína o nic nešlo, ale přece jen mají pozici v tabulce jistější než my. To také mohlo v utkání hrát svou roli,“ míní.

Nad Zlínem dokázali Jihočeši vyhrát v letošní sezoně vůbec poprvé, ale dlužno dodat, že to bylo vítězství hodně přesvědčivé. „Dokázali jsme odehrát velmi dobrou první třetinu a vyjádřili jsme to i gólově. Když se vede po první třetině 2:0, tak se hraje úplně jinak. Soupeř na to musí reagovat a pouští vás do většího počtu šancí,“ vrací se k průběhu povedeného zápasu.

Oporou vítězů byl brankář Kovář, jenž již poněkolikáté dokázal stoprocentně zastoupit zkušeného Romana Turka. „Naši gólmani jsou stále v permanenci. Dobře si je vychováváme, aby se nenudili,“ s úsměvem zkušený hokejista naráží na občasná okénka v obranné hře svého týmu. „Především pět vteřin před koncem první třetiny musel Kuba Kovář hasit samostatný nájezd. To by se nám stávat nemělo. Máme dobré gólmany, což je k úspěchu vždycky potřeba,“ chválí kvalitní brankářskou dvojici.

Kritickým momentem byla v první třetině dvouminutová přesilovka Zlína pět na tři. Domácí se však dokázali i díky nesmírně obětavosti ubránit. Právě Mikeska byl jedním z hráčů, který v té době putoval na trestnou lavici. „V první chvíli jsem ani nevěděl, že mě rozhodčí vylučují a by l jsem z toho překvapený. Ale vydrželi jsme to, což nás posílili a soupeře naopak srazilo, když nedal za dvě minuty gól v přesilovce pět na tři.“

Vítězstvím nad Zlínem a díky porážkách Karlových Varů a Mladé Boleslavi Mountfield definitivně již před olympijskou přestávkou proklouzl do předkola play off. „Výsledky jsme sledovali na kostce. Pokaždé, když se měnil stav, tak jsem měl hlavu nahoře,“ přiznává, že pozorně sledoval vývoj na zápasů na ostatních stadionech. „Tohle jsme si přáli. Teď můžeme s klidným svědomím a vesele potrénovat,“ chválí si jistotu postupu do vyřazovacích bojů a čistou hlavu pro další přípravu.