Skoro celou sezonu jste strávil jako asistent v extraligovém Liberci. Jak došlo k vašemu přesunu do Benátek?
Hlavního trenéra Liberce Čadu postihly zdravotní problémy a lékaři mu nedoporučili, aby pokračoval dál. Došlo k výměně a do Liberce se přesunul realizační tým z Benátek.

Zamrzelo vás, že jste opustil nejvyšší soutěž?
Především jsem tuto změnu plně respektoval a žádnou zášť necítím. Předpokládám, že kdyby byl trenér Čada zdráv, tak by k žádnému přesunu nedošlo. Došlo k němu v dobré víře, aby se pomohlo libereckému hokeji. Nevidím v tom skutečně žádný problém, jenom jsem se z na libereckém stadionu přesunul z jedněch dveří do druhých. V Benátkách jsem navíc v roli hlavního trenéra, což je samozřejmě také plus.

Benátky jsou libereckou farmou se vším všudy. Je to tak?
Podle mého názoru v tomto směru Liberec předběhl dobu. Je to jediný extraligový klub, který má farmu plně ve své moci a z velké části ji i financuje. Poznal jsem to z obou stran. Je to způsob, jakým by mohl hokej u nás fungovat.

Tým Benátek trénuje pouze v Liberci?
Ano. Trénujeme v Liberci a do Benátek dojíždíme jenom na zápasy.

V Benátkách tak hrají prakticky jenom liberečtí hráči?
Až na několik výjimek ano. Velký prostor tady dostávají kluci, kteří končí v juniorech a třeba neprošli žádnými reprezentačními týmy. Ti by asi jinde takovouhle příležitost v seniorském hokeji nedostali.

V předkole jste vyřadili obávané Litoměřice až nečekaně hladce 3:0 na zápasy. Byla série skutečně až tak jednoznačná?
To určitě ne. Sice to skončilo 3:0, ale byly to tři vyrovnané zápasy, ve kterých jsme do toho dali vždy o něco málo navíc než soupeř. Litoměřice mají velice silné mužstvo, což potvrzovaly i svými výkony v základní části, kde až v závěru přišly o pozici v elitní šestce. Dokázali jsme je porazit třikrát po sobě a z toho navíc dvakrát vyhrát u nich. To nám udělalo radost.

Ve čtvrtfinále vás čeká českobudějovický Motor. Co si slibujete od této série?
To bude asi těžší… (úsměv). Budějovice jsem letos viděl hrát snad jenom jednou. Ale vím, co mají za tým a je to silný soupeř. Ještě se na ně podíváme na DVD. Pro nás to bude především svátek hokeje, díky kterému si prodloužíme sezonu. Budeme se snažit hlavně si to maximálně užít, ať už nastoupíme v jakékoliv sestavě.

Máte problémy s hráčským kádrem?
Máme nějaké marody a hlavně jsou teď pochopitelně prioritou Bílí Tygři v extralize. Víc bych to ale komentovat nechtěl.

V Budějovicích jste strávil čtyři sezony. Vzpomínáte na ně v dobrém?
Určitě. Bylo to bezvadné a na Budějovice nedám dopustit. Byl jsem tam v době, kdy se hrála extraliga a chodil plný stadion lidí. Stejně jako teď. Nakonec jsme byli zklamáni, že jsme po výhře v základní části vypadli v semifinále. Budějovice jsou krásné město, kde žijí perfektní lidé. Zažil jsme tady celou tu éru, kdy stál v čele hokeje Jarda David a postupovalo se do extraligy. Začínal jsem u juniorů, se kterými jsme hráli pořád nahoře.

Z Budějovic jste odcházel v roce 2008 do Kadaně. Jste ještě pořád s někým v kontaktu?
S jedním ze sponzorů klubu Vlastou Hochem a samozřejmě s Jirkou Šrámkem, se kterým jsme tehdy vedli juniory. To byla krásná doba. Měli jsme výborný tým. Byli v něm bratři Hanzalové, David Kuchejda, který teď hraje v áčku, chytal Kuba Kovář, Honza Mucha v té době přecházel z juniorky do chlapů. Měli jsme hodně kluků v reprezentacích. Ruda Červený, Martin Parýzek. Byla jich spousta a vzpomínky na to mám krásné.