Do hostující branky se vrátil Čiliak, jako sedmý bek naskočil Lytvynov, který aktuálně hraje na střídavé starty první ligu v Havířově, a kromě dlouhodobých marodů chyběl i mladík Beránek, takže trenéři museli opět zatřást složením jednotlivých útoků.

V moderní Werk aréně začali Jihočeši bez bázně a hany. Sice se museli hned v první minutě bránit po vyloučení Pýchy, ale oslabení zvládli a ve 4. min. už šli sami do vedení. Přikryl sice ještě z brankoviště svého premiérového gólu v sezoně nedosáhl, krátce po něm však Alderson znovu ukázal, že má v rukou dynamit, a připsal si svůj první gól v českobudějovickém dresu.

Po mátožném úvodu se Oceláři začali pomalu probouzet. Vránu ale ve vyložené pozici vychytal Čiliak a Leier mířil těsně vedle.

Jenže stačilo vyloučení Musila a Motor vedl už o dva góly. V přesilovce po rychlé kombinaci Voženílka s Formanem zakončoval mladík Toman už do odkryté klece a zvýšil na 0:2.

Třinec se opět malinko rozparádil, Jaroměřský orazítkoval bombou tyč. Ale zápasu překvapivě vládli hosté, kteří zužitkovali i svou druhou přesilovku. Na jejím konci zakončoval Voženílek opět do úplně prázdné branky. Tentokrát však favorit dokázal zareagovat velice rychle a ani ne za půl minutu nejproduktivnější bek Třince Gernát snížil na 1:3.

Hned v úvodu druhého dějství už to bylo zase jen o gól. Před Čiliakem zůstal zcela osamocený Rodewald a vychutnal si ho bekhendovou kličkou – 2:3. Oceláři doma doma s posledním celkem tabulky prohrát nechtěli. Přidali a záhy také vyrovnali, když se důrazem prosadil další Kanaďan Leier.

Hostující střídačka si vzala time out a byl to mistrovský tah. Nejen, že se podařilo třinecký tlak otupit, ale Motor si vzal dokonce zpátky vedení. A nasypal favoritovi další tři góly. Zblízka se prosadil Doležal, poté zaznamenal výstavní dělovkou svůj premiérový extraligový gól Lytvynov a po něm přidal svou druhou trefu bekhendem Doležal.

Ale hosté o tříbrankový náskok opět rychle a dost lehkovážně přišli. Po gólech Gernáta a Stránského to bylo po dvou třetinách 5:6.

Motor si nechtěl nechat vzít cenné vítězství. Hned na úvod třetího dějství se prosadil ukázkovým bekhendovým blafákem Francouz Ville a zvýšil na slibných 5:7.

Jenže závěr patři Ocelářům, kteří mohutným finišem zápas otočili. V přesilovce se prosadil Gernát, Stránský vyrovnal a Dravecký definitivně strhl vítězství na stranu Třince. Hosté se nevzdávali, Holec nastřelil tyč, ale nakonec jim opět zůstaly je oči pro pláč.. Při power play pečetil výhru domácích do prázdné branky Hrehorčák.

Branky a nahrávky: 16. Gernát (M. Růžička), 22. Rodewald (Kurovský), 24. Leier (Kundrátek, Rodewald), 37. Gernát (Leier), 38. M. Stránský (Martin Růžička), 47. M. Kovařčík (Gernát, Leier), 48. M. Stránský (Martin Růžička, P. Vrána), 54. Dravecký (M. Stránský, P. Vrána), 60. Hrehorčák – 5. Alderson (Vydarený), 10. Toman (Forman, D. Voženílek), 16. D. Voženílek (Zd. Doležal, Toman), 28. Zd. Doležal (Forman), 34. Lytvynov (Holec, D. Voženílek), 35. Zd. Doležal (Toman), 43. Ville (P. Novák, Karabáček). Vyloučení: 3:3, využití: 1:2. Rozhodčí: Kika, Vrba – Hlavatý, Axman. Bez diváků.
Třinec: Kacetl (28. Štěpánek) – M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský – M. Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Kurovský, Rodewald, Leier – Hrňa, Marcinko, Hrehorčák – Dravecký, M. Kovařčík, Kofroň. Trenéři Varaďa a M. Zadina.
Motor: Čiliak – Plášil, Pýcha, Kubíček, Vydarený, Slováček, Štencel, Lytvynov – Zd. Doležal, Toman, Forman – Alderson, R. Přikryl, M. Novák – Holec, D. Voženílek, Jonák – Ville, P. Novák, Karabáček. Trenéři Prospal a Totter.