Jihočeši měli podporu početných fanoušků, kteří přijeli za svým týmem speciálním vlakem. Do první řady naskočil navrátilec Květoň, ale jinak se mužstvo muselo kvůli marodce vypořádat s řadou absencí. K dispozici trenéři měli jen jedenáct útočníků a v obraně nastoupil poprvé v kariéře za první tým junior Klinecký.

Před téměř pěti tisícovkami diváků začali lépe domácí. Ve 14. min. se trefil Gríger přesně do horního růžku Bláhovy klece. Na druhé straně ho mohl napodobit Nouza, leč mířil jen do tyče.

Tři minuty po začátku druhé třetiny se zblízka prosadil Flek, a když o čtyři minuty později ulétl hostující obraně Anděl, bylo to už 3:0 a Bláhu v brance Motoru nahradil Gába. „Nechali jsme si soupeře odskočit soupeře na 3:0 a to už se v takovém zápase těžko otáčí. Ale bojovali jsme až do konce," konstatoval asistent trenéra hostí Radek Bělohlav.

V polovině zápasu snížil obránce Kolmann, Jihlava však nechtěla připustit žádné komplikace a hned po půl minutě skóroval dorážkou Skořepa. V závěru druhého dějství snížil Heřman na 4:2, ale to bylo vše. „Mrzí nás čtvrtý gól, kdy se naši hráči soustředí na rozhodčí, jestli pískají zakázané uvolnění. To by se rozhodně stávat nemělo. Gól na 3:1 nás mohl nakopnout, ale nestalo se. Bohužel. Stav 4:2 se pak těžko dohání," posteskl si Bělohlav.

Závěrečná třetina už změnu skóre nepřinesla. Gába chytil Flekovi trestné střílení a hosté nedokázali dát branku ani v závěrečné power play. „Proměnili jsme jen jednu přesilovku a to je málo. Od druhé třetiny jsme se do toho trošku dostávali, ale první třetina nám nevyšla ani střelecky. Soupeř hrál výborně a bylo to celkově dobré utkání," uznal Bělohlav.

Domácí kouč Petr Vlk byl pochopitelně spokojenější. „Utkání se divákům muselo líbit. První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale potom přišel ve druhé z naší strany trošku útlum. Třetí třetina byla z naší strany velice dobře sehraná, když soupeř už neměl tolik příležitostí a jsme samozřejmě rádi za tři body," uvedl.

Branky a nahrávky: 14. Gríger (Diviš), 23. Flek (Malec, Anděl), 27. Anděl (Gríger), 30. Skořepa (Jergl, Důras) – 30. Kolmann (Babka), 39. Heřman (Jos. Straka, Vráblík). Vyloučení: 8:6, využití: 0:1. Rozhodčí: Würtherle – Beneš, Štofa. Diváci: 4975.
ČEZ Motor: Bláha (27. Gába) – Kolmann, Kříž, Suchánek, Vráblík, Žovinec, Klinecký – Kuchejda, Mikyska, L. Květoň – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Škoda, Babka. Trenéři Rosol a Bělohlav.