Hosté polovinu zápas působili živějším dojmem a tak měl brankář Svoboda více práce než jeho protějšek. V 10. minutě se rakouský tým také dostal do vedení po střele Schreinera. Agresivní styl mladíků ze Salcburku slavil úspěch ještě jednou, a to ve 26. minutě přidali druhou trefu.

Králové se postupně stále více dostávali do hry a připravili si několik slibných možností, ale v koncovce se trápili. Využít nedokázali čtyřminutovou přesilovku.

Tlak píseckých hokejistů narůstal ve třetí dvacetiminutovce a svěřenci kouče Jana Trummera se nakonec dočkali zaslouženého vyrovnání. Nejprve v 52. minutě při vlastním oslabení ujel Matiášek a parádní kličkou vykoupal gólmana, druhý gól vstřelil v předposlední vteřině základní hrací doby při power play bek Vajner.

Prodloužení vítěze neurčilo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se v píseckém dresu prosadili Rousek s Hollarem, zatímco Salcburk byl úspěšný třikrát.

Rakouský celek se prezentoval agresivním pojetím, což se neobešlo bez následků. V péči lékařů v nemocnici skončili po zranění v obličeji hned tři domácí hokejisté Ženíšek, Pouzar a Koupal

"Salcburk má mladé kluky, kteří jsou agresivní a dobře bruslí, což nám dělalo v obranném pásmu problémy. Z toho jsme dostali dva góly. Ty dvě třetiny ale špatné nebyly a ve třetí jsme dokázali zápas srovnat. V samostatných nájezdech však uspěli hosté. Proti zápasu s Příbramí jsme změnili nějaké věci v tréninku i složení sestavy, kluci se do toho postupně dostávají," zhodnotil duel pro klubový web písecký trenér Jan Trummer.

Třetí přípravný duel jeho tým čeká ve středu 30. srpna od 18 hodin, kdy se na píseckém ledě v jihočeském derby představí Milevsko, které v uplynulém ročníku krajské ligy obsadilo druhou příčku.

Králové Písek - Red Bull Salcburk II 2:3 SN (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Matiášek (Pavlát), 60. Vajner (Volf) – 10. Schreiner (Krening), 26. Zelenov, rozh. nájezd Samanski. Rozhodčí: Poskočil - Šperl, Mitáš. Vyloučení: 3:2. V oslabení: 1:0.
Písek: Svoboda – Radoš, Krfurst, Hanus, Pavlát, Turek, Šilhán, Vajner, Hail – Ženíšek, Volf, Matiášek – Pouzar, Koupal, Rousek – Holar, Picka, Hraholski – Beránek, Kolář, Novotný.