Hosté začali výborně a hned ve 4. min. šli do vedení. Obránce Snopek napřáhl na pravém kruhu a propálil gólmana Štúralu. Zlínu se podařilo vyrovnat v polovině první třetině, když v ponechané výhodě pláchl Balán hostujícím obráncům a zkušeně vyrovnal.

Na začátku 15. min. prokázal dravost a důraz v brankovišti Vlach, který poslal Berany do vedení. Divoký průběh úvodní části uzavřel Veselý, který ujel ve vlastním oslabení a přesným švihem k tyči zaskočil Štúralu. Zlínský odchovanec se proti svému mateřskému klubu trefil i ve třetím vzájemném duelu v letošní sezoně.

Také vstup do druhé části vyšel lépe hostím. Balánovo vyloučení potrestal hned po deseti vteřinách Melichárek, který v tlačenici v brankovišti usměrnil kotouč za zlínského gólmana. Dvě minuty před druhou sirénou vypálil v přesilovce Nosek a kapitán Balaštík chladnokrevně zasunul vyražený kotouč za Turka. Také podruhé tak šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu.

Do závěrečného dějství vstoupili opět lépe hosté. Šimánek v obrovské možnosti však trefil jenom tyč Štúralovy klece. Jinak ale třetí třetina branku nepřinesla a muselo se prodlužovat. Ani nastavená pětiminutovka branku nepřinesla, takže přišly na řadu samostatné nájezdy.

Ty jsou pro Jihočechy doslova prokletím. Zatímco domácí Balán a Balaštík Turka překonali, hostující lavička vsadila tentokrát na beky. Poživil ani Gřegořek však úspěšní nebyli a bylo rozhodnuto. Ani na sedmý pokus letos Mountfield nájezdy nezvládl…

Branky a nahrávky: 11. Balán (Lučka), 15. Roman Vlach (Sivák), 38. Balaštík (Nosek, Leška), rozh. nájezd Balán – 4. Snopek (Kotrla), 18. Veselý (Vak), 26. Melichárek (Snopek, Mikeska). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4580. Rozhodčí: Mikula, Minář – Barvíř, Blümel. Zlín: Štúrala – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – J. Ondráček, F. Čech, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira. Č. Budějovice: Turek – Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Melichar, Kotaška – M. Hudec, Vak, Veselý – Gulaš, Mikeska, L. Květoň – Melichárek, Šimánek, Sailer – Hřebejk, Mertl, Kotrla – Micka. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.