Motor udělal změnu na brankářském postu, který poprvé v baráži zaujal od začátku zápasu Gába, po delší pauze naskočil obránce Mucha, mino hru naopak zůstal nemocný bek Růžička.

Domácí začali očekávaným náporem, který také v 8. min. vyústil v jejich vedoucí gól. Na brankovišti se prosadil důrazný exjihočech Hřebejk.

Jenže pak se karta začala obracet a třemi přesilovkovými góly v průběhu pouhých pěti minut hosté otočili ještě v první třetině také skóre. Byl to ze strany Motoru pořádný gólový uragán. Nejprve se do horního růžku trefil Kuchejda, poté ve dvojnásobné početní výhodě dělovkou málem protrhl síť Nouza a šest vteřin před první sirénou skóroval bekhendem Vráblík.

Jenže vyhráno ještě ani zdaleka nebylo. Piráti byli sice nečekaným obratem ve skóre zaskočeni, ale rozhodně nechtělo odevzdat body lacino. Do druhé třetiny poslali do branky místo Kopřivy Hanuljaka, ale hlavně výrazně zvýšili obrátky.

Vynutili si fauly a v přesilovce ve 26. min. také Růžička dobře utajenou střelou od modré snížil. Kritický moment přišel v polovině zápasu. Mladík Pašek dostal za zákrok na Hřebejka trest na pět minut a do konce zápasu. Navíc za ním putoval na trestnou i Suchánek. Dvojnásbnou přesilovku využil D. Květoň, jenž svou střelou procedil kotouč skrz Gábovu výstroj.

Závěrečné dějství začalo mohutným náporem Chomutova. V oslabení však domácím ulétl Nouza, byl faulován, leč trestné střílení mu vůbec nevyšlo. Obětavě bojující hosté poté přežili další dvojnásobné oslabení. Gába pak měl dvakrát i štěstí, když Hovorka v krátkém sledu za sebou nastřelil břevno a tyč jeho klece.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V jeho závěru přišla další chomutovská přesilovka. V 65. min. napřáhl obránce Toman a bombou přesně do horního růžku Gábovy svatyně zajistil domácím bod navíc.

Branky a nahrávky: 8. Hřebejk (Gajovský, Rutta), 26. V. Růžička ml. (O. Kaše), 33. D. Květoň (V. Růžička ml.), 65. Toman (Hovorka)– 15. Kuchejda (Pajič, Punčochář), 18. Nouza (J. Straka, Rob), 20. Vráblík (Nouza, Mucha).
Vyloučení: 7:11 (navíc dom. Rutta 10 min. host. Pašek 5 + do konce), využití: 3:3. Rozhodčí: Úlehla, Fraňo – Komárek, Ondráček. Diváci: 3879.
Chomutov: M. Kopřiva (21. Hanuljak) – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, V. Růžička ml., O. Kaše – Račuk, Kämpf, Sinisalo – McGregor, Dušek, L. Květoň. Trenéři: B. Kopřiva a Totter.
Motor: Gába – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád – L. Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, J. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, A. Přibyl – D. Boháč, Trummer, Pašek – Švec. Trenéři: Rosol a Bělohlav.