Hokejisté Tábora vstoupili do kvalifikace o první WSM ligu výrazným vítězstvím, ale začátek zápasu jasnou partii nenaznačoval.
Byli to jablonečtí Vlci, kteří šli v 10. minutě do vedení.
Táboru se ale hned v následující minutě podařilo vyrovnat díky svátečnímu střelci Pechánkovi a začínalo se od začátku. „Druhá liga, to je úplně něco jiného. Všechno je rychlejší. Nervózní jsem nebyl, v Táboře už nějakou tu sezónu působím a na fanoušky jsem zvyklý," svěřoval se po utkání šťastný Radek Pechánek, který většinu sezony hrál za táborské béčko krajskou ligu. V prvním kvalifikačním utkání dostal od počátku šanci ve třetí lajně mezi Blažkem a Březinou.
Na druhý gól si diváci museli počkat až do 33. minuty. Nedostatečně koncentrovaného Stejskala nachytal na švestkách další příležitostný střelec Kohoutů obránce Michal Klíma.
O osudu utkání zřejmě rozhodly poslední dvě minuty druhé třetiny.
V té předposlední nechali jablonečtí beci při vlastní přesilovce ujet Jakuba Matušíka a ten si obranu Jablonce včetně gólmana Stejskala doslova vychutnal.
Čtvrtou pojistku pak přidal pět vteřin před sirénou Jan Kanov.
To už Kohouti věděli, že jejich druhým soupeřem v kvalifikaci bude tým Frýdku Místku, který v souběžně hraném pátém finále skupiny Východ přetlačil na svém ledě 2:1 Vsetín.
Jestliže měli Vlci v plánu s nepříznivým vývojem zápasu v poslední části hry něco udělat, vyvedl je hned na začátku z omylu Radek Seidl. Po pasu kapitána Tomáše Matušíka zvýšil již na rozdíl čtyř branek.
Chvíli na to se ale bombou prosadil hostující Pilař a bylo to 5:2. Pokud mohli Severočeši ještě vykřesat jiskérku naděje, poslední příležitost měli ve 46. minutě, kdy si na trestnou lavici odešel sednout domácí Seidl. Nabídnutou přesilovku však Vlci nevyužili a naopak ve 49. minutě nechali hráči Jablonce opět na holičkách svého brankáře Stejskala a Tomáš Matušík zvýšil již na 6:2.
Stejskala pak vystřídal mezi třemi tyčemi Bouška, i on však do konce zápasu ještě dvakrát kapituloval z hokejek Havrana a Kellnera.
Táborští Kohouti tak přesvědčivě vyhráli a dnes jedou k dalšímu utkání kvalifikačního turnaje o postup do I. ligy do Frýdku-Místku.
Tomáš Matušík (trenér HC Tábor): „Takový výsledek jsme nečekali. Dlouho to bylo vyrovnané a strachovali jsme se při každé jablonecké střele. Rozhodující bylo, že jsme na konci druhé třetiny odskočili o dva góly. Za výhru jsme šťastní, teď nás ale čeká velmi těžký duel ve Frýdku Místku. Osm jeho hráčů letos hrálo extraligu za Třinec. Pokud tam ti naši pánové uspějí, budou to borci."
Josef Březina (vedoucí Vlci Jablonec): „Od začátku bylo vidět, že nám na větším kluzišti chyběly síly a domácí nás přehrávali. Stavěli jsme na výkonu gólmana, který nás dlouho držel. Hodně sil jsme ztratili v předchozí dlouhé sérii s Kobrou Praha a velmi dobře hrající Tábor toho dokázal využít. V kvalifikaci chceme soupeře potrápit."

Utkání v kostce:

HC Tábor – HC Vlci Jablonec nad Nisou 8:2 (1:1, 3:0, 4:1) – Branky: 11. Pechánek (Dvořák), 33. Klíma (Boháč), 39. Matušík (Kanov, Březina), 40. Kanov (Matušík, Kolomý), 41. Seidl (Matušík), 49. Matušík, 53. Havran (Boháč), 58. Kellner (Polodna, Boháč) – 10. Frk (Petrmichl, Bříška), 42. Pilař (Bříška). Rozhodčí: Čech, Kopeček – Kotlík, Zídek. Střely: 55:23. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. HC Tábor: Klestil (Novák) – Černý, Havran, Klíma, Kolomý, Heršálek, Dvořák, Kanov – Vaniš, Boháč, Polodna – Kellner, Matušík, Seidl – Blažek, Pechánek, Březina – od 50. navíc Zayml, Dudák. Jablonec: Stejskal (49. Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham – Šulc, Bříška, Tondr – Mulač, Demel, Peřina – Homolka, Brokeš, Frk, Hric.